Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 13:00
 
Mehmet AY'dan 5 Ocak Gazetesine özel ve bomba açıklamalar!
Siyaset Haberi
Mehmet AY'dan 5 Ocak Gazetesine özel ve bomba açıklamalar!

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, 5 Ocak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu’yu, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Aytekin Uçar ile birlikte ziyaret etti. Ziyarette haber merkezine de özel açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’yı değerlendirdi.

 

 

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, 5 Ocak Genel Yayın Yönetmeni Sefa Saygıdeğer, Haber Müdürü Murat Gegin ve Haber Koordinatörü Serden Çevik'e çok özel açıklamalarda bulundu. Başkan Ay, yerel yönetimlerin hizmetlerine, kongre sürecinden, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kaynak atarımına, üye kayıt çalışmalarından, Adana'ya kazandırılan 26 milyon liralık yeni projelere ve gençlik kollarında yaşanan değişikliğe kadar bir çok konuda görüşlerini dile getirdi.

 

 

ŞEHRİNE VE İLÇESİNE VERECEĞİ HİZMETİ ÖNEMSİYORUZ

 

Belediyelerin hizmetleri konusundanet konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, vatandaşın seçimde verdiği tercihe saygı duyduklarını söyledi. Başkan Ay, "Burada başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere göreve gelmiş bütün belediye başkanlarını biz kabullenip içselleştiriyoruz. Bu başkanlarımızın hiçbir siyasi parti gözetmeksizin şehrine, ilçesine hizmet etmesini çok önemsiyoruz. Bu çerçevede AK Parti gurubu olarak ve Cumhur İttifakı olarak bize düşen ne varsa hiçbir siyasi parti ayrım göstermeden, Adana’ya yapılacak hizmetlerin başında lokomatif olmaya da talibiz" dedi.

 

 

EN KISA ZAMANDA 4 İLÇE KONGREMİZİ YAPACAĞIZ

 

Başkan Mehmet Ay, kalan ilçelerin kongrelerinin de en kısa sürede yapılacağını belirterek "Adana olarak çok iyi, hızlı, kapsayıcı, kucaklayıcı bir kongre süreci geçiriyoruz. Adanamızda toplam 15 ilçemiz var, bugün itibariyle 11 ilçemizi yapmış durumdayız. Bu yönüyle diğer büyük illere mükayese ettiğimizde Adanamızın tamamlanan ilçe kongreleri anlamında çok önemli bir sayıya ulaştık. Allah nasip ederse de 4 Ekim’de de Karataş kongremizi yapacağız" diye konuştu.

 

 

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, 5 Ocak Genel Yayın Yönetmeni Sefa Saygıdeğer, Haber Müdürü Murat Gegin ve Haber Koordinatörü Serden Çevik'e çok özel açıklamalarda bulundu. Başkan Ay, yerel yönetimlerin hizmetlerine, kongre sürecinden, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kaynak atarımına, üye kayıt çalışmalarından, Adana'ya kazandırılan 26 milyonliralık yeni projelere ve gençlik kollurında yaşanan değişikliğe kadar bir çok konuda görüşlerini dile getirdi.

 

İşte, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay'ın açıklamaları:

 

KUCAKLAYICI BİR KONGRE SÜRECİ GEÇİRİYORUZ

 

"AK Partimizde 2020 yılında Şubat ayıyla kongre sürecini başlatmıştık. Adana olarak çok iyi, hızlı, kapsayıcı, kucaklayıcı bir kongre süreci geçiriyoruz. Adanamızda toplam 15 ilçemiz var, bugün itibariyle 11 ilçemizi yapmış durumdayız. Bu yönüyle diğer büyük illerle mükayese ettiğimizde, Adana’mızın tamamlanan ilçe kongreleri anlamında çok önemli bir sayıya ulaştık. Allah nasip ederse de 4 Ekim’de Karataş İlçe kongremizi yapacağız. En nihayetinde sonuç olarak üç tane kongremiz var. Bu kongre takvimleri ile ilgili genel merkez tarafından bir değerlendirme süreci söz konusu. Bu takvim netleştiğinde, kamuoyuyla paylaşacağız. Şu demek değil, kongrelerde bir gecikmişlik söz konusu değil. Diğer illerde de kongre süreçleri daha devam ediyor. Mesela İstanbul ve Ankara’da son aldığımız bilgilere göre, hiçbir kongre takvimi daha başlamadı. Biz Adana olarak çok ilerdeyiz, hızlı gidiyoruz. Bu açıdan da süreci takip edeceğiz.”

 

GENÇLİK KOLLARINDA YAŞ SINIRI VAR

 

“Bizim gençlik kollarında 30 yaş sınırımız var. 30 yaşını dolduran kardeşlerimiz gençlik kollarındaki nobet görevi sona eriyor. Furkan kardeşimiz de 30 yaş sınırı sebebiyle yeni kongre döneminde, yaştan kaynaklı aday olmama durumu söz konusu. Furkan kardeşimizle beraber böyle bir görev değişikliğimiz oldu. Furkan Adana’mızın yetiştirdiği çok kıymetli genç bir siyasetçi kardeşimiz. Hali hazırda da Adana Büyükşehir Belediyesi’nde meclis üyesi. İnşallah kendisiyle bu ülkeye , millete, şehre hizmet etme yolunda devam edeceğiz. Sadece görev değişikliği var. Gelen Mustafa kardeşimiz de, teşkilat içerisinde çok uzun yıllar görev almış bir kardeşimiz. Siyaset bilimi mezunu, siyasetin bütün aşamalarında bulunmuş, genç yaşına rağmen kendi ailesi tarafından siyasetin içerisinde olmuş bir kardeşimiz. Çok güzel bir sinerji oluşacağına inanıyoruz, inşallah yeni dönemde, Furkan başkandan aldığı bayrağı, çok iyi noktalara taşıyacağına bizim inancımız tam.”

 

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

 

“Herşeyden önce Sayın Cumhurbaşkanımızın Adana’ya göstermiş olduğu bu iyiliğinden dolayı son derece mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Görüştüğümüz bütün vatandaşlarımızın da memnuniyeti üst seviyede. Biz herşeyden önce Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Hem AK Parti Adana İl Başkanı sıfatı, hem de Adanalı bir vatandaş olarak. Çünkü bu köprü gerçekten Adanamız için çok elzem olan ve hayati önemi sahip bir köprü. Biliyorsunuz illerde bu tür yatırımları yapan kurum Büyükşehir Belediyesi’dir. Merkezi hükümetin bu tür projelerde kendi sorunundan ziyade, belediyelerin uhtesinde olan işlerdir. Ancak burada belediyenin kendi uhtesinde olan bir işi yapmayıp da merkezi hükümet tarafından, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Adanamıza böyle bir ilginin olması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Yaklaşık 530 milyonluk bir kaynağın Adana’ya aktarılması ve üç ilçemizi birbirine bağlayan bir köprü olması orda oluşan nüfus yoğunluğunu ve Şehir Hastanesi, stadyum, Sarıçamdaki üniversiteler vs. baktığımızda burada adliye yolu olması. Tabi bu köprüyle beraber şehirdeki iletişimi de, şehirdeki koordinasyonu da aradaki kesik olan durumu da birbirine bağlaması noktasında köprü hayati bir öneme sahip. Mevcut olan yol, set üstü olan yol hem ulaşım açısından, hem de ihtiyaçları karşılamak anlamında tehlike de arz ediyordu. Ulaştırma Bakanlığımızca yapılacak olan bu köprü, Adana için hayati bir öneme haiz. Bir de Sayın Cumhurbaşkanımızın bu köprüyü yapımı noktasında, ortaya koymuş olduğu irade, bizleri çok mutlu etmiştir. Adanalılar olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan bir kez daha çok teşekkür ediyorum.”

 

BÜTÜN BAKANLIKLARIMIZLA İSTİŞARE HALİNDEYİZ

 

“Şimdi biz merkezi hükümet olarak, iktidar partisi olarak, ülkeyi yöneten bir parti olarak, biz bu partinin Adana’da bir temsilcisi olarak, hükümetimizin Adana’mızla ilgili yapmış olduğu bütün çalışmaları hem vatandaşlarımıza duyurmak, hem de bu yatırımların Adana’ya gelmesi ve bu yatırımların bir an önce hayata geçmesi için, mücadele sergiliyoruz. Biz milletimize, şehrimize hizmet etmek istiyoruz. Büyüyen Türkiye’de Adana’mızın bu büyük fotoğrafta, önemli bir pay elde etmesi için, bütün bakanlıklarımızla istişare halindeyiz, yoğun temaslar halindeyiz. Bu çerçevede de bizler gerek Ulaştırma Bakanlığı tarafından olsun, gerek Spor Bakanlığımız tarafından olsun, gerek Tarım Bakanlığı tarafından olsun ve gerek diğer bakanlıklar olsun, hizmetlerin gelmesinin mücadelelerini sergiliyoruz. Yeri, zamanı geldiğinde, projeler şekillendiğinde, ihale süreçleri bittiğinde ve bunlarla ilgili temel atma noktalarına gelindiğinde, biz bunları açıklıyoruz. Bunların bir örneğini Karataş’ta, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan arıtma tesisi noktasında ve yine Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan dalga kıranlar ve yeni derinleşme çalışmalarını gittik orada açıklıyoruz. Son olarak Spor Bakanlığı tarafından 7 ilçemizde 23 tesis yaparak 26 milyonluk kaynağın Adana’ya gelmesi noktasında, kesinleşen durumu, biz kamuoyuyla paylaştık. Yakın bir tarihte Tarım Bakanlığı tarafından yine Adanamıza müjdelerimiz olacak. Bunların detaylarına çalışıyoruz. Biz AK Parti olarak, bir konu netleşmeden, yüzde yüz bütün unsurlar ortaya çıkana kadar, onu açıklamıyoruz. Bizim partimizin en büyük özelliği bu. Yani ‘yapacak’, ‘edecek’ caklı, cekli ifadelerden ziyade ‘başladık’, ‘yapıyoruz’ anlamında cümleler kurmayı daha çok tercih ediyoruz. Tarım Bakanlığı tarafınca, İnşallah Ekim ayı içerisinde Adana’mıza yapılacak olan yatırımları da açıklayacağız. Şu an o çalışmanın da son haline geldik, netleşince de sizlerle paylaşacağız.”

 

YIL SONUNDA 300 BİN ÜYEYE ULAŞACAĞIZ

 

“Çok iddialı bir üye sayısı belirledik. Bu iddialı üye sayısını belirlerken, Adana’mızın potansiyeline, Adanalı vatandaşlarımızın AK Parti’ye olan teveccühünü gördüğümüz ve bildiğimiz için böyle bir iddialı üye sayısı belirledik. Bizim Adana’da 240 bin üyemiz var, biz mevcut üyelerimizin 18 yıldan beri yapılan üyelerimiz 6 aylık süre zarfında, mevcut üye sayımızın yüzde 25’i yeni üye sayısı yapacağımız iddasını ortaya koyduk. Bu çok iddialı bir sayı ve biz yıl sonuna kadar bu iddayı yapacağımızın sözünü verdik. 240 binin yüzde 25’i, 60 bin yeni üyeye tekabül ediyor. Yani 60 bin yeni üye. Bu sayıların hepsini topladığımızda, İnşallah yıl sonunda 300 bin AK Parti üyesi olacak. Biz 15 ilçemizde üye seferberliği başlattık, hamdolsun ilk iki ay Türkiye’de üye çalışmasında AK Parti olarak bir kez birinci, bir kez de ikinci olduk. Üye çalışmalarımız devam ediyor. Şu an 35 bin bandına doğru geldik, 25 binlik bir hedefimiz kaldı, yıl sonuna kadar 3-4 ayımız var ama biz en kısa zamanda 1-2 ay içerisnde tamamlayacağız. Adanamızda 1 milyon 500 bin seçmenimiz var, 60 bin üye dediğimiz şey,seçmenin yüzde 4’düne tekabül ediyor. Yani seçmenin yüzde 4’nü biz AK Parti üyesi yapıyoruz 6 aylık süreç içerisinde. Bu çok anlamlı ve büyük bir iş. Hedefimiz bu da değil, biz onu inşallah 2021 yılında 400 bine, 500 bine çıkartarak partimize olan teveccühü yansıtacağız. Ama şu an 2020 yılı sonu itibariyle hedefimiz 300 bin üyeye ulaşmak. Biz yeni 60 bin üyemizi de 60 bin fidan almak suretiyle 60 bin fidan dikerek, bir sosyal farkındalık ve ülkemize de hem fidan anlamında, hem de artı bir değer ortaya koyacağız. Genel merkezimizinde bir çalışması var. Biz yaptığımız her siyasi faaliyette, toplumun tüm kesimlerine dokunan olguyu da önemsiyoruz. Bir yandan partimize aidiyet duygusu sağlamak için üye yaparken, bir yandan da sosyal farkındalığı oluşturmak için fidan dikerek, ülkemizin geleceğini garanti altına alacak, ülkemizin erezyondan daha az etkilenmesi için böyle bir pasaj açıyoruz. O yüzden salt yaptığımız çalışma, siyasi bir çalışmadan ziyade bunları da barındırıyor.

Ne iş yaparsanız yapın, eğer bir vizyon ortaya koyamazsanız, eğer vizyonel bir bakış açısı olmazsa o yaptığınız iş mutlaka bir şekilde sekteye uğrayabilir.”

 

VİZYONEL BİR PARTİYİZ

 

“AK Parti’nin ne kadar bir vizyonel parti olduğu, ne kadar uzun soluklu ve geleceğe dair işler yaptığının en büyük göstergesi, bu Şehir Hastaneleri. Bu Şehir Hastaneleri mevcut yapıldığı zaman, sadece bugünün ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmıyor. Bundan sonra gelişen, artan nüfusla beraber, ihtiyaçları ortadan kaldırmak için yapılan çalışmalar. En ufak bir salgında, bir pandemi döneminde, o hastanelerin nedenli faydalı olduğunu gördük. Yapılan bu çalışmalarla beraber tabii İnşallah hastanelere ihtiyaç olmaz, bir vatandaşımız hastaneden medet duyar hale gelmez ama böyle bir zorunluluk halinde, o hastanenin yapılması da çok önemli ve kıymetli. Adanamızda eski düzeni hatırladığınızda bundan 15 sene önce AK Parti’nin iktidar olmadığı dönemlerde, hastanelere gittiğinizde ilaç kuyruğunda geçen bir gününüz, eczane kuyruğunda, muayene kuyruğunda geçen bir gününüz vardı. Bugün 5 yıldızlı bir otel konseptinde bir hastanemiz var. Türkiye’nin bütün vilayetlerinde hastane faaliyetleri var. Ancak Adana’da Şehir Hastanesi adı altında 1550 yataklı bir hastanenin olması, hükümetimizin bu noktada Adana’ya ilgisinden ziyadesiyle memnunuz. Sadece bu değil, biz hemen yakın tarihte şu anda devreye alındı resmi bir açılışta planlıyoruz. Ceyhan’sa 250 yataklı bir hastane yaptık. Bu pandemi döneminde, Adana’mıza 250 yataklı bir hastane Ceyhan Devlet Hastanesi kazandırdık. Biz ilçelerimizde, merkezde sağlıkla olan bütün sorunları giderebilmek için, var gücümüzle mücadele sergiliyoruz.

Sadece bu değil yollarla ilgili mesele, işte en son Niğde-Ankara otoyolunun yapılması. Yani siz düşünün Edirne’den arabaya biniyorsunuz, hiçbir yola çıkmadan otoban üzerinden Şanlıurfa’ya varıyorsunuz ve bu da yaklaşık 1500 kilometrelik bir alana tekabül ediyor. Çok kıymetli bir şey, zamandan tasarruf ve can güvenliği adına çok kıymetli. Ülkenin gelişmişlik düzeyini arttıran unsurlar. O yüzden AK Parti olarak biz var gücümüzle, bu aziz millete hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 

“KARATAŞ YOLUNDAKİ HASTANE ARAZİSİ, GÜNDEMİMİZDE”


“Ben doğma büyüme Yüreğirliyim. O hastaneden bizim çok anılarımız vardır. Ben de oturduğum ev o hastaneye çok yakın mesafede. Bütün hastalarımızı oraya götürüyorduk. Ben göreve gelir gelmez bu konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan girişimlerde bulunduk. Konuya baktık ve bu konuda şu an gündemimizde ve takibimizde olan bir konu. Hiçbir konu netleşmeden olumlu veya olumsuz bir konuda, kamuoyunu bir beklenti içerisine ve bir sukütu hayale uğratmamak için, titiz davranıyoruz. Çünkü bizim ağzımızdan çıkan her kelimenin, bir anlamı olduğunun ve sorumluluk sahibi olduğumuzun bilincindeyiz. Bizim gündemimizde ve takibimizde. Bununla ilgili bakanlık tarafından bize verilen bazı durumlar var olumlu ve olumsuz noktada. Biz bunların tamamına çalışıyoruz, yarın bir gün burada yeni bir hastane yapılma noktası olursa,onun müjdesini veririz, sebeplerini söyleriz. Eğer burada tam tersi bir durum olsa, onun da gerekçelerini yine kamuoyuyla paylaşırız. Ancak bu süreçle ilgili lehe veya alehe tamamlanmış bir süreç yok. Bu konu benim göreve geldikten sonra gündemimde olan konuların başında geliyor ve bunun takibini yapıyorum, yaptık da. Birkaç görüşmeler yaptık, İnşallah bunlarla ilgili süreç netleşince biz bunları kamuoyuyla paylaşacağız.”

 

“VATANDAŞIN TERCİHİNE SAYGILIYIZ

“Biz vatandaşın vermiş olduğu tercihe saygı duyuyoruz. Burada başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere göreve gelmiş bütün belediye başkanlarını, biz kabullenip içselleştiriyoruz. Bu başkanlarımızın hiçbir siyasi parti gözetmeksizin şehrine, ilçesine hizmet etmesini çok önemsiyoruz. Bu çerçevede AK Parti gurubu olarak ve Cumhur İttifakı olarak, bize düşen ne varsa hiçbir siyasi parti ayrım göstermeden, biz Adana’ya yapılacak hizmetlerin başında lokomotif olmaya da talibiz. Bu çerçevede, bizim Cumhur İttifakı’na ait olan ilçelerde, belediyelerimizde vatandaşımıza daha iyi hizmetin ulaşabilmesi, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden en üst seviyede faydalanması noktasında, bir mücadele sergiliyoruz. Burada biz Millet İttifakı’na ait olan belediyelerde başta Büyükşehir ve diğer belediyelerde biz asla onların bu 5 yıllık dönem içerisinde aman bunlar başarısız olsunlar, onların başarısızlığı, AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na yarar gibi bir anlayışı benimsemiyoruz. Biz istiyoruz ki, vatandaşın vermiş olduğu iradeye uygun olarak, vatandaşımıza hizmet edilsin. Yani bu hizmet vatandaştan esirgeniyorsa veya bu hizmet bu anlayış vatandaşa zulüm geliyorsa veya bu yetki vatandaşın sosyal yaşamını rahatsız edici düzeye ulaşıyorsa, biz bunların tamamının karşısında olduğumuzu belirttik ve belirtmeye devam edeceğiz.

 

“HİÇ KİMSE BİZDEN VATANDAŞIN ALEYHİNE BİR KONUDA,SUSMAMIZI BEKLEMESİN”


“Hiç kimse bizden vatandaşın aleyhine olan bir konuda, Adana’mızın aleyhine olan bir konuda, susmamızı beklemesin. Biz asla susmayacağız. Hizmet noktasında da bu işin sözcülüğünü, bu işin lokomotifi olmaya da biz kendimize şart ettik. Bu gelinen süreç içerisinde 18 ayda gönül isterdi ki, Adana plakasına münasır olarak hak ettiği noktaya gelsin. Ama gelin görün ki, Adana’mızda maalesef 18 aydan beri bir hizmetsizlik, bir kaos ve her gün Adana’yı daha aşağıya çeken bir yönetim anlayışı var. Biz bundan vatandaşların da memnun olmadığını, çok açık bir şekilde görüyoruz. Biz bir an önce bu arkadaşların, Adana’ya hizmet etmek için, aynı bizlerin yaptığı gibi, 7 gün 24 saat esasında vatandaşın yanında olsunlar. Vatandaşın derdiyle dertlensinler, en ufak bir konuda Adana’daki sivrisinekle mücadeledesinde bile EROR veren, bu işi beceremeyen bir yönetim anlayışı var. Bu arkadaşların, bir an önce kendilerine gelip, hizmet etme noktasında irade ortaya koymalarını temenni ediyoruz."

 

Kaynak : 5 Ocak Gazetesi

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri