Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 11:46
 
Mektupçu Aziz Yaşar Berçin'in iddianamesi neden gecikti?
Gündem Haberi
Mektupçu Aziz Yaşar Berçin'in iddianamesi neden gecikti?

Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından 11 Ocak 2018’de düzenlenen operasyonla gözaltına alınan ve aralarında (Cımbız) Yaşar Berçin ve Ahmet Atma’nın da yer aldığı 12 kişilik tehdit, şantaj, tefecilik, yağmalama çetesiyle ilgili iddianame 10 aylık araya rağmen henüz hazırlanmadı.. 

Adana’da son yılların en başarılı çete operasyonu olarak nitelendirilen bu gelişmeden sonra gözler hazırlanacak olan iddianameye çevrildi.. Ancak henüz iddianame yok hazırlanmış değil..

Bazı kaynaklar, Başsavcı Ömer Faruk Yurdagül döneminden önce ‘adliyeye uzanan bir elin’ iddianamenin hazırlanmasını geciktirdiğini ileri sürüyor.. 

Bilindiği gibi daha sonra tahliye edilen Cımbız (Yaşar Berçin) ve Ahmet Atma’nın önderliğinde, bir dizi yasa dışı işe imza atıldığı ileri sürülmüştü.. 

Bu arada Cumhuriyet Savcılığının sanık Yaşar Berçin hakkında sağa sola yazdığı ihbar mektuplarından ötürü akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi amacıyla Ruh Sağlığına sevkettiği de öğrenildi.. 

Diğer yandan Aziz Yaşar Perçin'in iftira niteliğinde başta Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri olmak üzere sağa sola attırdığı mektupları yanında çalışan (Keklik) Osman lakaplı Osman Kemal Özkan olduğu görüntülerle ortaya çıktı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mektupçu, Aziz, Yaşar, Berçin'in, iddianamesi, neden, gecikti?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri