Haber Detayı
09 Şubat 2015 - Pazartesi 19:26
 
MHP’de Kartlar Yeniden Karılacak!
Hafta sonu yapılan MHP Adana İl Kongresiyle birlikte Adana’da yıllarca teşkilatlarda söz sahibi olan ekip bir anlamda tasfiye edildi. Şimdi Yusuf Baş’ın il başkanlığında MHP için yepyeni bir dönem başlıyor.
Siyaset Haberi
MHP’de Kartlar Yeniden Karılacak!

İZGİOĞLU NEDEN KAYBETTİ ?

Mustafa İzgioğlu kendi yazdığı isimlerin ağırlıkta olduğu İl delegesyonunda bu kadar fark yiyerek aynı zaman da akıllara ciddi soruları da beraberinde getiren siyasi bir mağlubiyete uğradı. İl delegelerinin İzgioğlu ve ekibi tarafından yazılmasına rağmen 95 oy fark yemesinin nedenlerinin teşkilatların artık Büyükşehir Belediyesi ile barışık bir il başkanı istemelerine bağlanıyor. Yerel seçim öncesi ve sonrasında İzgioğlu ve Sözlü arasında yaşanan soğuk savaşın bu kongrede İzgioğlu’nun kaybetmesinin en büyük nedeni olduğu tüm camiada ortak görüş olarak ortaya çıkıyor.

YUSUF BAŞ KALİTELİ İSİM AMA…

Kongrede kesin bir zaferle MHP’nin yeni İl Başkanı olan Yusuf Baş camia tarafından kaliteli birisi olarak tanımlanıyor. Ancak Kongrede Büyükşehir belediyesi ve Hüseyin Sözlü destekli oluşu teşkilatın kafasından bundan sonra ki süreçle ilgilide ciddi soru işaretlerini de tetikliyor.  Yusuf Baş’ın özellikle ılıman ve seviyeli siyaseti teşkilat ve belediye arasında köprü olarak sağlam temellere sahip olması MHP teşkilatları için de ayrıca pozitif bir görüntü olarak yansıtılıyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri