Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 11:43
 
MHP Adana'dan BİR KAP SU çağrısı...
Yaşam Haberi
MHP Adana'dan BİR KAP SU çağrısı...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Hayvan haklarına riayet etmek lütuf değil, tüm insanlık için görevdir” dedi.

MHP İL’DE KOMİSYON KURULDU

Geçen hafta “Doğa ve Hayvan Hakları Komisyonu” kuracaklarını açıklayan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, söz konusu Komisyonu oluşturdu. MHP Adana İl Doğa ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanlığı’na İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yurdusevimli getirilirken, Komisyon üyeliği görevlerini Felemez Yılmaz, Fatoş Canlıel ve Mediha Dinç üstlendi.

BARINAĞI ZİYARET ETTİLER

Başkan Avcı, hayvanların dünyasına daha yakın olacaklarının somut işaretlerini de verdi. “MHP Adana İl Doğa ve Hayvan Hakları Komisyonu” üyeleriyle birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret eden Avcı, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarları ve Mezbahane Şube Müdür Vekili Ahmet Bayram ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Yakan’dan bilgi aldı.

“TÜRKİYE’DE İLK OLACAK” BARINAK

30 yıllık mütevazı barınakta 77 personel ile verilen hizmetleri takdir eden Başkan Avcı,  ayrıca 116 dönüm alanda kuruluş çalışması yapılan yeni barınakla daha da mutlu olacaklarını söyledi. Verilen bilgilere göre, Çukurova ilçe sınırlarında Söğütlü mahallesinde hizmete açılacak olan yeni barınak, “Türkiye’de ilk” sayılan birçok özelliklere sahip olacak. Avcı “Uzun yıllar Adliye olayları ile gündeme gelen Adana’mız, inşallah hayvanlarla ilgili güzel çalışmalarda plakası gibi birinci sırada yer alacaktır. Bu vesileyle Hüseyin Sözlü Başkanımıza ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz.” dedi.

BAHÇELİ VE MHP ÇOK DUYARLI

Bünyamin Avcı, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli başta olmak üzere MHP, kamuoyuna yeterince yansıtılmış olmasa da hayvan hakları konusunda hassas bir duruşa sahiptir. Kanayan bir yara olan hayvanlara şiddetin önlenmesi için de Meclis’e yasa teklifi verdik. Bu sorunun, sadece birkaç sivil toplum örgütünün başaracağı bir iş olmadığı açıktır.” diye konuştu.

BALKONA, SOKAĞA YEMEK VE SU

MHP Adana İl Başkanı Başkan Bünyamin Avcı, “Üzerinde yaşadığımız gezegen, hayvanlarla, bitkilerle, tüm canlılarla daha güzel ve daha anlamlı. Hayvan haklarına riayet etmek lütuf değil, tüm insanlık için görevdir. Hayvanlara eziyet değil, merhamet edelim ve onları sevelim. Özellikle içinde bulunduğumuz sıcak havalarda kuşlar için evimizin balkonuna, penceresine; köpek ve kediler için de sokağımıza bir kap yemek, bir kap su bırakmayı ihmal etmeyelim.” çağrısında bulundu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri