Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 00:40
 
MHP Adana İl Başkanından kritik esnaf ziyaretleri...
Ekonomi Haberi
MHP Adana İl Başkanından kritik esnaf ziyaretleri...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHPAdana İl Başkanı Sertan Duran, “Geleceğe güvenle yürüyebilmek için eğitim, bilgi, üretim, ticaret ve güvenlik hayati derecede önem arz etmektedir.” dedi.

TURAN AKPINAR’A ZİYARET

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Döneminin açılması ve Ahilik Haftası münasebetiyle bir dizi ziyaretlerde bulundu. Duran, ilk olarak Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ı makamında ziyaret ederek yeni eğitim-öğretim döneminin tüm ülke için hayırlara vesile olması temennisi ile eğitim kadrosuna ve öğrencilere başarı dileklerini bildirdi.


ESNAF VE MOBİLYACILARI DİNLEDİ

Başkan Sertan Duran, Ahilik Haftası kapsamında ise esnaflara ve ayrıca Mobilyacılar Sitesi’ndeki üretici firmalara ziyaret gerçekleştirdi. Küçük esnafın ve mobilyacı işletmelerin yanı sıra çalışanların da sorunlarını dinleyen Duran, ürünler hakkında da bilgi aldı. Özkan Mobilya, Yıldız Yatak, Güldiker Mobilya, Erika Mobilya gibi birçok firmanın sahipleriyle görüşen Sertan Duran, önümüzdeki günlerde Adana’da düzenlenecek olan fuar öncesi istişarede bulunup, görüş ve önerileri dinledi.

BİLGİYİ YÜCELTMEMİZ LAZIM

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede, “Ülke ve millet olarak geleceğe güvenle yürüyebilmek için eğitim, bilgi, üretim, ticaret ve güvenlik hayati derecede önem arz etmektedir. Sorunlar yumağı olan ve sömürgeci güçlerin hedefinden hiç çıkmayan bölgede Türkiye olarak ayakta durma ve istikbalimizi inşa etmek için her alanda güçlü olmamız lazım. Muhakkak surette bilgiyi yüceltmemiz ve üretime, tarıma, sanayiye, ticarete dönüştürmemiz gerekiyor. Birçok ülkenin nüfusundan daha fazla olan genç nüfusu eğer düşünen, araştıran, sorgulayan ve uygulayan bir nesil olarak yetiştirebilirsek işte o zaman geleceğe daha güvenle bakabiliriz. Türkiye olarak bu önceliklere şiddetle ihtiyacımız var. Bu idrak içinde yaptığımız ziyaretlerde Adana için asla karamsar değiliz ancak çok çalışmamız gerekiyor. İşsizliğin can yakıcı etkisi altında kıvranan Adana’da eğitimde, saniyede, ticarette ve tarımda hamle yapmamız lazım.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Adana, İl, Başkanından, kritik, esnaf, ziyaretleri..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri