Haber Detayı
17 Eylül 2018 - Pazartesi 01:44
 
MHP'den Sağlık Bakanlığına sert gönderme!
Siyaset Haberi
MHP'den Sağlık Bakanlığına sert gönderme!

MHP'den Sağlık Bakanlığı'nın Alaaddin Çakıcı'ya verilen sağlık raporuyla ilgili açıklamasına tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Devlet Bahçeli'nin talebi sonrası gelen açıklamanın saygı ölçülerine dikkat edilmeden hazırlandığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasının alelacele, sorunlu ve seviyesiz bir üslupla hazırlandığını söyledi. Açıklamanın rahatsız edici olduğunu belirten Yalçın, bakanlığı acemilikle suçladı. İşte Yalçın'ın dün yaptığı o açıklamaları:

“Sağlık Bakanlığının Sayın Genel Başkanımızın beyanlarına yönelik acemi bir üslupla hazırlanmış cevabı gelmiştir. Bakanlık açıklamasında, mesele mecrasından saptırılarak isim verilmeden Sayın Devlet Bahçeli eleştirilmekte ve değerlendirmelerinin de “gelişmelerle ilgili yeterli bilgiye ulaşılamamış olmasından kaynaklandığı” öne sürülmüştür. Sayın Devlet Bahçeli’nin bahse konu açıklamasına durup düşünmeden, iyice araştırılmadan Sağlık Bakanlığınca alelacele verilen bu cevaptaki sorunlu ve seviyesiz üslup; fevkalade rahatsız edici bulunmuştur.

"DEVLET GELENEĞİ YOK SAYILMIŞTIR"

Sayın Genel Başkanımızın bir süredir ısrarla kamuoyuna aksettirdiği uyarıcı mahiyetteki görüşlerinin seçkin devlet geleneklerimiz yok sayılarak Sağlık Bakanlığı tarafından alelade birinin açıklamasıymışçasına saygı ve ölçülerine dikkat edilmeden mütalaa edilmesi, kabul edilemez.

MHP İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAK

Biz, olanca hüsnüniyetimiz ve samimiyetimizle bu konunun üzerine gitmeye devam edeceğiz. MHP’nin kimseye diyet borcu mecburiyeti yoktur. Cumhur İttifakı bir koalisyon değildir ve millî mutabakat ruhuna dayalı bir demokratik protokoldür. Bu protokolün ruhunu zedeleyenler, ona gereken içtenliği göstermeyenler bilmelidir ki MHP; fedakârlığının ve hoşgörüsünün istismar edilmesine izin vermeyecektir. Türkiye’nin uğraşacak bunca meselesi varken MHP’nin hassasiyetleri üzerinden kriz ve anlaşmazlık üretmeye çabalamak, ayağına kurşun sıkmaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP'den, Sağlık, Bakanlığına, sert, gönderme!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri