Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 15:28
 
MHP'li Aslan'dan HDP kontenjanı CHP'li Meclis Üyesine AYAR!
Gündem Haberi
MHP'li Aslan'dan HDP kontenjanı CHP'li Meclis Üyesine AYAR!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumunda görevden alınan HDP'Lİ Belediye Başkanları vardı.

HDP KONTENJANINDAN LİSTEYE GİRMİŞ

Meclis'te gündem dışı söz alarak seçildiği günden beri ilk defa kürsüye gelen HDP kontenjanından CHP listelerine girerek meclis üyesi seçilen Leyla Karakaş, konuşmasında terörle bağlantıları tespit edildikten sonra görevden alınan 3 HDP'li Belediye Başkanının hukuksuz bir şekilde görevden alınmalarını kınadı.

CEVAP MHP'Lİ KARAİSALI BELEDİYE BAŞKANI SAADETTİN ASLAN'DAN!

Karakaş'ın bu konuşmasına gündem dışı söz alarak cevap veren MHP'li Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan adeta tarihi bir balans ayarı verdi. 

Aslan;

"Sayın hanımefendi siz burada terörle bağlantısı tespit edilen şahısların görevden alınmasını kınayacağınıza HDP binaları önünde dağa kaçırılan çocuklarını geri isteyen Kürt anaların sesine kulak verin. Kimse bu devletin polisine, askerine ve bütünlüğüne dair bir iş içine girmesin. Girerse Devlet gereğini yapar. Bu konu bundan ibarettir" diyerek MHP ve AK Parti grubu tarafından alkışlarla desteklendi. 

DEMİRTAŞI ÖVMÜŞ T.C. TABELASINA KARŞI ÇIKMIŞ!

Leyla Karakaş Seyhan Belediye Meclisi toplantısında MHP'li Şehmus Uçar tarafından belediye tabelasına T.C. eklenmesi için verilen önergeye de tepki göstererek ve halen terör bağlantısı yüzünden cezaevinde bulunan SELAHATTİN DEMİRTAŞ'I överek meclis salonunu terk etmişti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri