Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 13:06
 
MHP'li Aslan Soner Çetin'e öyle sorular sordu ki...
Siyaset Haberi
MHP'li Aslan Soner Çetin'e öyle sorular sordu ki...

MHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Hakan Aslan, bilboardlarda “Terketmedi Sevdan Beni” başlığıyla bilboardlarda tanıtım yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i eleştirdi.

KEŞKE BAŞLIĞI MESAJI PAYLAŞILSAYDI

Yakın zamanda Çukurova Belediyesi’nde Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ve Zabıta Komiseri Habil Aykan’ın hayatını kaybettiği vahim olayı hatırlatan Mustafa Hakan Aslan, “Keşke o bilboardlarda şiir mısraları yerine bir başsağlığı mesajı yayınlasalardı. 

“Böylece huzursuzluk ve siyasi baskılara maruz kalan memur arkadaşlarımızı kaybetmenin acısını bir nebze olsun, bizlerle halkımızla paylaşsalardı” dedi.

İNSANI MERKEZE ALIYORUZ

Aslan, Çukurova ilçesinde kendisini değişik mezheplere, değişik inançlara ve değişik etnik kökenlere ait olarak tanımlayan insanlar olduğunu belirterek, “Biz bütün sorunların çözümünü insanı merkeze alarak planlıyoruz. İnsanı merkeze aldığınızda geriye kocaman bir “hiç“ kalıyor. Büyük Türk Milleti’ne olan inancımızla yalnızca insanı merkeze alarak sağlanacağının farkındayız” şeklinde konuştu. 

İNSANI DÜŞÜNÜN GERİSİ KOLAY

Kadınların hem iş hayatında varlıklarını sürdürmesi hem de aile hayatıyla ilgili kaygılarına çözüm getirilmesi gerektiğini kaydeden Aslan, Çukurova’nın özel eğitim kurumlarının yoğun olduğu bir bölge olduğuna dikkat çekti. Çocukların bireysel gelişimlerinin ekonomik zorluklara kurban gitmemesi gerektiğini belirten Aslan, yerel yönetimlerin bu konuda destek vermesi gerektiğini ifade etti.

ÇUKUROVA ZENGİN İLÇE DEĞİLDİR…

Mustafa Hakan Aslan Çukurova’nın zengin bir ilçe olmadığını vurgulayarak, “Çukurova’da yaşamanın maliyeti yükseltiliyor” ifadesini kullandı. Semt pazarlarından örnek veren Aslan, aynı fiyatın diğer ilçelere göre Çukurova’da yüksek fiyata satıldığını söyledi. Aslan, sosyal projeler hayata geçirerek, insanların yaşam koşullarına sosyal projelerle destek vereceklerini açıkladı.

BIRAKIN ŞİİRİ ŞAİRLERİMİZ OKUSUN

Soner Çetin’in “Terketmedi Sevdan Beni” dizesinin yer aldığı bilboard reklamını eleştiren Aslan şöyle devam etti: “Şiiri şairlerimiz okumalı. İlçemizin asayiş düzenine katkıda bulunması, temel şehircilik hizmetlerini yerine getirmesi ve Çukurova ilçesini mutlu bir şehir haline dönüştürmesi gereken belediye yönetimi kendisinin mutluluğuna ve kendi kişisel hazlarına öncelik tanımaktadır.”

HANGİ SEVDA TERKETMEDİ SİZİ?

“Kendi belediyesinin huzurunu, kendi çalışanlarının mutluluğunu ve yaşam güvencesini sağlayamamış bir yönetim hangi sevdadan terk olunmamıştır? Halkımıza sorduğumuzda arzulanan huzur iklimine aykırı olaylardan bahsediyorlar. İlçenin huzurundan dolayı duydukları kaygıları anlatıyorlar. Çukurova Belediyesi yönetimi ise başka bir alemde, kendi mutlu dünyalarında yaşamaktadırlar.” 

AÇ KALMADINIZ, SUSUZ DA DEĞİLSİNİZ

“Ahmed Arif o güzel şiirinde diyor ki; “Aç kaldım, susuz kaldım... Terketmedi sevdan beni” Şimdi sormak hakkımız değil mi? Aç kaldınız mı? Hayır. Susuz kaldınız mı? Hayır. Peki hangi sevda sizi terketmedi? Dört yıl dokuz aydır Halktan kopuk, kendi rahatınızı ve keyfinizi düşündünüz. Biz de biliyoruz, Çukurova halkı da biliyor ki sizin terkedemediğiniz tek şey koltuk sevdanızdır.”

SORUMLU DAVRANMAYA DAVET ETTİ

“Mustafa Kemal Atatürk’e canı gönülden inanan ve onun kuruluşunda öncülük ettiği bu güzel Cumhuriyetin değerlerine sıkı sıkıya sadık olan Çukurova halkına ideolojik mesajlar vermektense keşke hizmetlerinizi tanıtsaydınız. Keşke sorumlu davransalardı ve o bilboardlarda şiir mIsraları yerine  bir başsağlığı mesajı yayınlasalardı. Memur arkadaşlarımızı kaybetmenin acısını bir nebze olsun, halkımızla paylaşsalardı.”

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri