Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 19:08
 
MHP’li Karakaya’dan Taşeron işçilere destek!
MHP; TBMM’deki görüşmelerde halkın gündeminde olan ve hassasiyet gösterdiği konularda ilkeli duruşundan taviz vermiyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; taşeron işçilere destek çıkan, tütün üreticilerini koruyan mesajlar verirken, kıyıların amacı dışındaki kullanımı konusunda ise uyarıda bulundu.
Siyaset Haberi
MHP’li Karakaya’dan Taşeron işçilere destek!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, taşeron işçi çalıştırma uygulamasından kıyı yapılarının satışı ve yerli tütün üretiminin korunması gibi birçok konuda partisinin görüşlerini paylaştı.

MHP’DEN TAŞERON İŞÇİLERE DESTEK

Taşeron işçilerin tamamına kadro verilmesi gerektiğini ilk gündeme getiren ve bunu savunmaya devam eden MHP, bu konudaki ilkeli duruşundan taviz vermiyor. TBMM’nde görüşülmekte olan taşeron işçi çalıştırma uygulamasına yönelik ilgili yasa değişikliği üzerinde söz alan MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, tasarıya “Tam bir hayal kırıklığı” şeklinde tepki gösterdi.

HANİ 2017’DE SON VERİLECEKTİ?

Karakaya devamla “Yeni düzenlemenin anlamı şudur ki; kamuda taşeron işçi çalıştırılması, maddenin yürürlüğe gireceği 1.1.2018 tarihinden sonra da devam edecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gerek seçim beyannamelerine gerekse Başbakan ve bakanların kamuda taşeron işçi çalıştırılmasına 2017 yılında son verileceğine ilişkin beyanlarına baktığımızda bu durumun izahı mümkün değildir. Bir yandan taşeron işçi kardeşlerimize sürekli sözler verilmekte, umut aşılanmakta, bir yandan da böyle bir madde tasarıya eklenmektedir. Buradan sormak istiyorum, bu taşeron mevzusu ne zaman çözülecek?” diye seslendi.

MHP TÜTÜN İTHALATINA KARŞI

MHP’li Mevlüt Karakaya, her zaman tütün üreticilerini destekleyen MHP’nin tütün ithalatına karşı olan tutumu konusunda da net konuştu. İhracat amaçlı da olsa tütün ithalatını benimsemediklerini söyleyen Karakaya “Düzenleme sonucunda ihracat amaçlı olarak tütün ithalatına imkân sağlanmaktadır ve bu düzenlemenin yerli tütün üreticilerimizin aleyhine sonuçlar doğuracağı açıktır, bu yanlış bir düzenlemedir. Bizim amacımız tütün ithalatını kolaylaştırmak değil, yurt içinde tütün üretimi ve yerli tütün işlenmesini artıracak ve teşvik edecek tedbirleri almaktır.” dedi.

KIYILAR AMACI DIŞINDA KULLANILMASIN

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, başta otel önü iskeleler, turizm amaçlı yat limanları ve marinalar da dâhil olmak üzere kıyı yapılarının kullanma izinlerinin kırk dokuz yıla uzatılabilmesi, bunların yatırımcı ve işletmecilere satışına imkân verilmesini öngören düzenlemeye de tepki gösterdi. Bu şekildeki düzenlemenin sıkıntı doğuracağını belirten Karakaya, “Özellikle, satılan yerlerin kullanımının sınırlandırılması, satın alınan yerlerin Turizmi Teşvik Kanunu amacı dışında emlak, ticaret ve benzeri diğer faaliyetler için kullanılması doğru değildir” diye konuştu.

Karakaya “Ayrıca, satış yapılan yerlerin turizm faaliyetleri dışında kullanılmasına müsaade edilmemesi ve etkin bir şekilde denetlenmesi için buradan yetkilileri de uyarmak istiyoruz.” ifadesiyle ikazda bulundu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri