Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 13:27
 
MHP'nin Çukurova'daki favori ismi Ali Uğur Akbaş...
Siyaset Haberi
MHP'nin Çukurova'daki favori ismi Ali Uğur Akbaş...

Milliyetçi Hareket Partisi’nden 2014 yerel seçimlerinde Çukurova Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Ali Uğur Akbaş, yaklaşan yerel seçimlerde yeniden Çukurova Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyledi.

 

Ali Uğur Akbaş 12 Eylül Darbesinin ardından MHP davasında 9 yıl Medreseyi Yusuffiyede çile çekmiş ve Babası Ahmet Remzi Akbaş'ı Türk-İslam Ülküsü uğruna şehit vermiştir... 

 

ÇUKUROVA CHP İLE ZAMAN KAYBETTİ

MHP Çukurova Belediye Başkan aday adayı Ali Uğur Akbaş, 2 dönemdir CHP tarafından yönetilen Çukurova’nın, bu zamana kadar hizmet anlamında bir adım öteye gidemediğini ve zaman kaybettiğini belirterek “Çukurova’nın makûs talihi inşallah MHP’li Belediyecilik anlayışıyla değişecek. Çukurova ilçemiz bizim kadrolarımızla çağdaş, modern ileri derecede cazibe merkezi haline getiriceğiz” diye konuştu.

“BENİM İÇİN MAKAM DEĞİL ÇUKUROVALI ÖNEMLİ”

Devamlı halkın içinde olduğunu, mahalle, mahalle, sokak, sokak Çukurova’yı gezdiğini ifade eden MHP Çukurova Belediye Başkan aday adayı Ali Uğur Akbaş, “Çukurovalının beklentilerini, bir belediye başkanının nasıl olması gerektiğini yakından biliyorum. Benim için makam önemli değil, benim makamım halkın arasında olmak, aday gösterilmem halinde, Çukurovalı hemşerilerimin teveccühleri ile Belediye Başkanlığını kazanacağıma inancım tamdır. Çukurova ilçesinin belediye başkanı olarak mevcut hizmet binasına alternatif kabasakal mevkiinde 200 dönüm alan üzerine tüm hizmet birimlerinin bir arada olacağı yeni bir hizmet binası yapacağım, bu hizmet binası ki içeresinde sosyal donatıların olacağı bir bina olacak. Kreş, Aşevi, kadın Sığınma evi, bakıma muhtaç insanlarımız için bakım evleri olacak” diye konuştu.

HERKESİMİN OYLARINA TALİBİM

Siyaseti topluma faydalı olabilme adına yaptığını vurgulayan MHP Çukurova Belediye Başkan aday adayı Ali Uğur Akbaş, “Siyaset insana dokunabilme sanatıdır. Elbette her siyasetçi gibi benim de ülküm, izlediğim bir yol haritası var. Her insanın siyasi görüşüne saygı duyarım. Bu zamana kadar ayrıştırıcı değil, hep birleştirici politika izledim. Onun için Çukurova’da tüm görüşlerin oylarına talibim” dedi.

SEYHAN GÖLÜ ÜZERİNDEN BALCALI’YA TELEFİRİK

Ali Uğur Akbaş, projelerinden de bahsederek Adnan Menderes Bulvarı’den, üniversitenin bulunduğu yere göl üzerinden teleferik hattı kuracağını bunu da yap işlet devret modeli ile gerçekleştireceğini söyledi.  Çukurova ilçesinin eğlence mekanlarının yeni gözdesi olduğuna da dikkat çeken Akbaş, “Özellikle göl kenarında turistlik butik oteller yapılmasını sağlayacağız, eğlence mekanlarını bir araya toplayarak İstanbul’daki Nişantaşı benzeri yerler yapacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri