Haber Detayı
05 Şubat 2015 - Perşembe 21:00
 
MHP'den kadınlara çağrı...
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu, partilerindeki kadın siyasetçilerin yetersizliğine dikkati çekerek, kadınların politika yapmak istediklerinde ekonomik ve aile anlamında sorunlarını çözmüş olmaları gerektiğini dile getirdi.
Siyaset Haberi
MHP'den kadınlara çağrı...

BEN ARKALARINDAYIM'

Mhp Partisinde çok fazla kadın siyasetçi olmadığını ifade eden  Emrahoğlu “Bu olmayacağı anlamına gelmez. Kadınlarında bunu istemesi lazım. Eğer politika yapıyorsanız başka bir iş yapamazsınız ekonomik ve aile anlamında sorunlarınızı çözmüş olmalısınız. Çünkü Ataerkil bir toplumuz.  Bir kadın bunları çözmemişse politika yapama. Ayrıca gün be gün kadın siyasetçilerimiz artıyor. Partimize çok donanımlı vasıflı insanlar geliyor.  Ben partimize her gelen her kadının arkasındayım” şeklinde konuştu.

VASIFSIZ GÖÇ ALIYORUZ

Adana'nın Siirt’ten sonra işsizlikte 2. il olduğunu işaret eden Emrahoğlu “Biz vasıflı göçü büyük illere veriyoruz vasıfsız göçü ilimize alıyoruz. Burada çalışacak belediyelerinde işverenlerin de işi çok zor. Bundan en fazla kadınlar etkileniyor. Kocası işsizse evde işi yapamıyor. Ya da kendisinin bir vasfı varsa da iş bulamıyor. Öncelikle ilimizde bu sorunun çözülmesi lazım. Şu anda herkes umut ışığı olarak belediyeleri görüyor. Belediyeler hiçbir zaman bunu karşılayan bir yer olmayacak” ifadelerine yer verdi.

MOBBİNGE TEPKİ

Zeynep Sözlü’ye mobbing uygulaması hakkında değerlendirme yapan Emrahoğlu “Hüseyin Sözlü Bey'in eşi Zeynep Sözlü işini çok seven bir öğretmendi, seçim çalışmalarında birlikteydik. Ona eşiniz belediye başkanı oluğunda siz ne yapacaksınız diye soruyorlardı. O da ben zaten öğretmenim devam edeceğim diyordu. Bir mobbing uygulanması ya da bir siyasi başkanın eşi olmasından dolayı çok sevdiği mesleğini bırakmak zorunda olması çok üzücü. Ne kadar yukarda olursanız olun ona ulaşan eller var. Zeynep Sözlü hanımefendiye canı yürekten destek veriyorum” dedi.

AİLELERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Emrahoğlu, MHP kadın kolları olarak bölgede 9 belediyenin bazı projelerinde söz hakkı olduğunu dile getirerek, “1 yıl geçti nerde bu projeler diyebilirsiniz. Bunlar çok yakın zamanda gerçekleşecek projeler değildi. Zaman içinde bu projelerin gerçekleşeceğine inanıyorum” diye konuştu. Büyükşehir belediyesinde Aile danışma merkezi kurulacağını belirten Emrahoğlu, artık aileyle ilgili her konuda danışmanlık hizmeti alabileceklerinin altını çizdi.

CÜBBE GİYİP KEP ATACAKLAR 

Kadın Kolları olarak yaptıkları çalışmaları aktaran Emrahoğlu “Biz kadın kolları olarak 15 merkez 5 ilçemizde defalarca gezip şehrimizi tanıyarak insanların ihtiyaçlarını analiz edip toplantılar düzenledik kadın kollarının birbirleriyle tanışma ve kaynaşmalarını sağladık. Çukurova Üniversitesinde Doç. Dr. Hakkı Çiftçi hocamızın destekleriyle kadınlara yönelik ekonomi, siyasi iletişim teknikleri ve bir çok alanda  66 saatlik eğitim sınıfları açtık. 25 kadın bu eğitime devam edip sertifika aldı. Eğitim alan arkadaşlarımıza diplomaları verilecek. Cüppe giyip, kep atacaklar. Bu Adana'da bir ilk. Çoğunun içinde kalmıştı. Anneler evlatlarının mezuniyet törenine gitmişlerdi ilk defa evlatları onların mezuniyetine gelecekler” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri