Haber Detayı
06 Mayıs 2015 - Çarşamba 22:36
 
MHP'li Yılmaz: AVM yasasını değiştireceğiz
MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, MHP iktidarında esnaf ve sanatkarları güçlendirecek reformları gerçekleştireceklerini söyledi.
Siyaset Haberi
MHP'li Yılmaz: AVM yasasını değiştireceğiz

Seyhan’da esnaf ziyaretleri ve mahalle toplantıları yapan Seyfettin Yılmaz,  “AVM yasasını esnafın haklarını koruyacak şekilde yeniden düzenleyeceğiz. Yeni işyeri açan esnafımıza 5 yıl süreyle vergi ve prim avantajı sağlayacağız” dedi.
Seyfettin Yılmaz, seçim kampanyasını Seyhan İlçesi’nde sürdürdü. Yılmaz, MHP Seyhan İlçe Teşkilatı yöneticileri ve MHP Seyhan Kadın Kolları üyeleriyle birlikte Gazipaşa, Sümer ve Narcıla mahallelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Karafatma Caddesi’nde uğradığı işyerlerinde MHP’nin seçim beyannamesinde esnafla ilgili vaatleri öne çıkaran Yılmaz, 7 Haziran’da seçmenlerin tercihini Üç Hilal’den yana kullanmalarını istedi.

‘MİLLETİMİZ, MHP’Yİ TEK BAŞINA İKTİDARA TAŞIYACAKTIR’
Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinde partisinin hedefinin tek başına iktidar olduğunu bu çalışmada da vurguladı. Yılmaz “Türk Milleti; yolsuzluğa karşı, hırsızlığa karşı, tek adamlığa karşı, hukuksuzluğa karşı, toplumun ezilen kesimlerine karşı, Türk Devleti’nin bekası için 7 Haziran’da yeniden kurtuluş mücadelesi verecektir. Milletimiz MHP’yi tek başına iktidara taşıyacaktır. Buna tüm kalbimle inanıyorum” diye konuştu.

‘ESNAFI AVM’LERE EZDİRMEYECEĞİZ’
Yılmaz, esnaf ziyaretlerinde şehir merkezlerine yakın yerlerde kurulmasına izin verilen AVM’lerin küçük esnafı mağdur ettiğini, Adana’da da benzer sıkıntıların büyük oranda yaşandığını dile getirdi. Seyfettin Yılmaz, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin açıkladığı seçim beyannamemizde esnafımızın da yaşadığı sıkıntılara son verecek düzenlemeler yer alıyor. Bu kapsamda ilk sırada AVM yasasını, esnafın haklarını koruyacak şekilde yeniden düzenleme sözümüz var” dedi.

AHİKENT MERKEZLERİ AÇACAĞIZ’
Esnaf ve sanatkarları güçlendirecek, faaliyetlerine dinamizm kazandıracak, meslek standarlarını geliştirecek düzenlemelerin de seçim beyannamesinde bulunduğunu kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:
“Esnaf ve sanatkarımızın uygun krediye ve dış pazara erişimini kolaylaştırılacak, krediye erişimini engelleyen teminat sorunu ortadan kaldırılacağız. Ürettikleri malların dış pazarlarda tanıtılması ve fuarlara katılmaları için özel teşvik sistemleri geliştireceğiz. Her kesimin rahatlıkla ulaşabileceği yerlerde Ahikent merkezleri açacağız. Bireylerin becerileri doğrultusunda iş edinmelerine ve kendi işlerini gerçekleştirmelerine imkan verecek destekleri sağlayacağız. Yeni işyeri açan esnafımıza 5 yıl süreyle vergi ve prim avantajı sunacağız. Esnafımızın gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulayacağız. Şoför esnafımızın yenilemek için alacağı ticari araçtan vergi almayacağız. Bu kategorideki kardeşlerimize yıpranma payı hakkı vereceğiz. Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza vergisiz akaryakıt imkanı sunacağız Esnaf ve sanatkarımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanıyacağız.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri