Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 14:56
 
Muharrem İnce kimden ne kadar oy alıyor ?
Siyaset Haberi
Muharrem İnce kimden ne kadar oy alıyor ?

Sonar Araştırma şirekti, CHP'den ayrılarak yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce'yle ilgili anket sonuçlarını paylaştı. Katılımcıların yüzde 15,8'i "evet" yanıtını verdi.SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu "Tarafsız Bölge" programında yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce ile ilgili yaptıkları son anketin sonuçlarını açıkladı.

 

İnce parti kurarsa oy verir misiniz?

 

Hakan Bayrakçı, 26 ilde 2850 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen ankette katılımcılara "Muharrem İnce parti kurarsa oy verir misiniz?" sorusunu yönelttiklerini söyledi. 

 

 

Yüzde 15,8 evet çıktı

 

Ankete katılan vatandaşların yüzde 15,8'i "Muharrem İnce'nin yeni kurduğu partiye oy verebilirim" yanıtı vermesi Türkiye siyaseti açısından bir çok dengenin değişeceği sinyalini verdi.


Tüm sonuçlar

 

Katılımcıların yüzde 15,8' evet, yüzde 72,3'ü hayır, yüzde 7,8'i kararsız, yüzde 4,1 ise fikrim yok yanıtını verdi.

 

 

Diğer partilerden ne kadar oy alıyor?

 

İnce, anket sonuçlarına göre; CHP'den yüzde 7,6, AK Parti'den 1,6, İYİ Parti'den 1,5, MHP'den 0,7, HDP'den 0,6 ve kararsızlardan ise 3,8 oy alıyor.

 

"Maksimum yüzde 6" 

 

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz ise yaptığı araştırma sonuçlarını paylaşıp İnce'nin alabileceği maksimum ve minimum oy oranlarını vermişti. İnce'nin hala popüler olduğunu ancak kredisinin bir kısmını tükettiğini savunan Özkiraz, "Alacağı maksimum oy yüzde 6, minimum oy yüzde 4'tür" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri