Haber Detayı
22 Ekim 2017 - Pazar 21:31
 
MÜSİAD Adanalı İşadamlarını Bilgilendirdi
Ekonomi Haberi
MÜSİAD Adanalı İşadamlarını Bilgilendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana, ticaret hukukundaki güncel gelişmelerin iş dünyasıyla paylaşıldığı bir etkinlik düzenledi.
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Korkut’un sunum yaptığı toplantıda ‘Arabuluculuk’ ve ‘Ticari İşletmelerde Taşınır Rehini’ konularında bilgi verildi.
MÜSİAD Adana Araştırmalar ve Eğitim Komisyonu Başkanı Güray Atak, yeni yılla birlikte uygulaması zorunlu hale gelecek arabuluculuk başta olmak üzere bazı hukuki konularda iş dünyasının bilgilendirilmeye ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Komisyon olarak üyelerimizin talep ettiği konularda uzman ve yetkilileri dinleyeceğimiz bu yöndeki bilgilendirme etkinliklerine devam edeceğiz” dedi.

ARABULUCULUK RAHATLATACAK

Ç.Ü. Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Korkut, arabuluculuk mekanizmasının yargılamadan daha kısa sürmesi, daha az masraflı olması başta olmak üzere birçok avantajının bulunduğunu belirtti. Hukuki uyuşmazlıklarda arabuluculuğa en fazla ihtiyaç duyulan alanın işçi-işveren arasındaki uyuşmazlıklar olduğunu belirten Doç. Dr. Korkut, sistemin mahkemelerin iş yükünü azaltacağı gibi iş dünyasına da zamandan maddi avantajlara birçok konuda yarar sağlayacağını anlattı. Doç. Dr. Korkut, şirket ve finans kuruluşlarını yakından ilgilendiren ‘Taşınır Rehini Mevzuatı’ konusunda da bilgi verdi.
Sunum sonrasında MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak ve MÜSİAD Adana Araştırmalar ve Eğitim Komisyonu Başkanı Güray Atak, Ç.Ü. Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Korkut’a teşekkür plaketi sundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜSİAD, Adanalı, İşadamlarını, Bilgilendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri