Haber Detayı
30 Ocak 2015 - Cuma 12:59
 
Nihayet evraklar gelmiş!
Adana'da, yaşanan ehliyet, ruhsat, nüfus cüzdanı ve aile cüzdanı gibi değerli evrak sıkıntısının çözüldüğü bildirildi.
Gündem Haberi
Nihayet evraklar gelmiş!

AK Parti Adana Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, yaptığı açıklamada, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği'nin eski başkanı Murtaza Kılçık'ın Adana'da ehliyet, ruhsat, nüfus cüzdanı, aile cüzdanı konularında sıkıntı yaşandığını, vatandaşın ilgili kurumlara yaptığı başvurulara olumlu netice alamadığı ve bunun da kentin ekonomik ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkilediğini bildirdiğini belirtti.
Vatandaşın mağdur olmaması için öncelikle Adana Valisi Mustafa Büyük ve ilgili bürokratları ile görüştüklerini kaydeden Ünüvar, daha sonra defterdarlık yetkilileri ile görüşüp Darphane ve Damga Matbaası’ndaki taleplerinin detay bilgisi alındığını, darphane yetkililerine bu evrakların Adana için öneminin anlatıldığını vurguladı.
Ünüvar, bütün bu görüşmelerin ardından 26 Ocak Pazartesi günü İstanbul’dan kargoya verilen 16 bin erkek nüfus cüzdanı, 16 bin adet kadın nüfus cüzdanı, 2 bin adet aile cüzdanı, 6 bin adet sürücü belgesi (ehliyet), 20 bin takım ruhsat olacak şekilde 10 bin adet trafik belgesi, 20 bin adet tescil belgesinin 28 Ocak Çarşamba günü Adana’ya ulaştığını bildirdi.
Gerekli işlemlerin ardından 29 Ocak Perşembe günü vatandaşlara bütün hizmetlerin eksiksiz bir şekilde verilmeye başlandığını ifade eden Ünüvar, "Adana bizim için bir sevdadır, Adana her şeyin en iyisine layıktır. Bu sevdamız için elimizden geleni yapmak bizim vatandaşlarımıza bir borcumuzdur" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri