Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 00:00
 
Ömer Çelik : MHP'li Belediyelere aday çıkarmıyoruz!
Siyaset Haberi
Ömer Çelik : MHP'li Belediyelere aday çıkarmıyoruz!

Cumhurbaşkanımız, Bahçeli'yi arayıp tebrik etti"

Çelik, bir gazetecinin sorusu üzerine Cumhur İttifakı'yla ilgili  çalışmaların son derece verimli gittiğini dile getirerek, "Bugün Sayın Bahçeli  bir basın toplantısıyla çeşitli açıklamalar yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan  büyük bir memnuniyet duyduğunu telefonla arayıp Sayın Bahçeli'ye bildirdi, tebrik  ve teşekkürlerini iletti." bilgisini verdi.

Cumhur İttifakı'nın dinamik bir şekilde, yüksek bir oy oranı  yakalamaya dönük olarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Çelik, şunları  kaydetti:

"Büyükşehirlerdeki çalışmalar çerçevesinde MHP'de olanlar onlarda  kalacak, AK Parti'de olan AK Parti'de kalacak şeklinde bir prensip anlaşması  vardı. Osmaniye ile ilgili Cumhurbaşkanımız bir açıklama yaptı. Diğer bahsedilen  illerde MHP'nin olan yerlerde AK Parti aday çıkarmayacak. Cumhurbaşkanımız bunu  Meclis çıkışında da ifade etti. Bu çerçevede bu bir al-ver pazarlığı değil.  Burada iki durum söz konusu. Birisi siyasal olarak uygun hedeflere ulaşabilmek  için gerekli analizler yapılıyor. Bizden Mehmet Özhaseki Bey ile MHP'den Sadir  Bey görüşmeleri yapıyorlar. Büyük oranda büyük bir mutabakatla gidiyor. Gelinen  noktada hem Cumhurbaşkanımız hem Sayın Bahçeli gerekli açıklamaları yaptılar.  Sonuç olarak bu yerel seçimler Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata  geçmesinden sonraki ilk yerel seçimlerdir. Burada çok yüksek oy oranlarına  ulaşmak, siyasal olarak güçlü bir duruş sergilemek, birtakım tartışmaları sona  erdirmek, hem yerel seçimde güçlü bir sonuç ortaya çıkarmak hem de birtakım  tartışmaları sona erdirmek bakımından güçlü bir faaliyet, kampanya yürütülecek."

AK Parti ile MHP'nin Cumhur İttifakı'nın ortaya koyacağı başarı  konusunda nasıl iş birliği yapılması gerektiği konusunda yüzde 100 mutabık  olduğunu vurgulayan Çelik, dinamik ve verimli bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.

AK Parti'nin yerel seçimlerde Aydın ve Muğla'da aday çıkarıp  çıkarmayacağına ilişkin soruya Çelik, aday çıkaracakları yönünde cevap verdi.

Çelik, İstanbul'da cumartesi yapılacak törende, İstanbul ilçelerinin  açıklanıp açıklanmayacağı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu törene davet  edilip edilmediği şeklindeki soru üzerine, "Öncelikli olarak İstanbul Büyükşehir  Belediye başkan adayımız açıklanacak. İlçelerin açıklanması da düşünülüyor.  Sadece bir iki ilçeyle ilgili çalışma kaldı, yetişmesine bağlı olarak onların  açıklanması da planlanıyor. Yetişmesini ümit ediyoruz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli'nin çeşitli organizasyonlarda bir  araya geldiğini belirten Çelik, "Ama genel olarak Sayın Cumhurbaşkanımız bu tip  ittifakın hukuku, ittifak prensipleri çerçevesinde Sayın Bahçeli ile bu  çalışmaları beraber yürütme, geçmişte de beraber olma isteğini çeşitli kerelerde  ortaya koymuştur, bunu arzu etmiştir. Dolaysıyla kendilerinin takdirleridir.  Bundan sonrasında ittifakla ilgili olarak beraber yürütülecek çalışmalar  konusunda da iki parti çalışacaktır ama tabii ki bu organizasyonlarda her zaman  beraber olmak arzu edilmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

"Mücadele konusunda en güçlü destek baştan beri MHP'den gelmektedir"

Çelik, Bahçeli'nin bugünkü basın toplantısında FETÖ'ye ilişkin  sözlerinin anımsatılması üzerine ise şu ifadeleri kullandı:

"Hükümetimizin Fetullahçı Terör Örgütü'ne karşı yürüttüğü mücadele  konusunda en güçlü destek baştan beri MHP'den gelmektedir. Bu destek milletimizin  müteşekkir olduğu, hepimizin saygı duyduğu ve teşekkür ettiği bir destektir.  Başından beri Fetullahçı Terör Örgütü, bu darbe girişimine kalkıştığı andan  itibaren Sayın Bahçeli ve MHP camiası, milli iradenin yanında durarak Fetullahçı  Terör Örgütü'nün yenilgiye uğratılması konusunda çok güçlü bir mücadele ve katkı  ortaya koymuştur.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne ait unsurların, devletimizin tüm  birimlerinden ve alanlarından kazınması konusunda hükümetimizin yürüttüğü  çalışmalara destek verme hususunda AK Parti ile MHP arasında yüzde 100 bir görüş  ve davranış birliği söz konusudur. Herhangi bir sektörde değil, siyaset dahil  olmak üzere bütün alanlarda ve  Fetullahçı Terör Örgütü'nün kendi hiyerarşisi  içerisinde tanımladığı bütün mekanizmaların ortaya çıkarılması bakımından sonu  nereye giderse gitsin, bu mücadelenin güçlü bir şekilde yürütülmesi konusunda tam  bir mutabakat, görüş birliği, tutum birliği vardır. Dolayısıyla hükümetimiz bu  konudaki mücadeleyi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde en güçlü şekilde  yürütmektedir."

"Bahsettiğiniz konsey, 'darbe gerçekleşseydi bu ülkeyi işgal edecek  yönetim modelinin başındaki konsey' olarak tanımlanıyor." diyen Çelik, "Bunun  otaya çıkarılması da en önemli hedeflerden bir tanesidir. Bu devletimizin karşı  karşıya kaldığı en büyük tehdittir. Tüm alanlardan, sadece ana damarlardan değil  kılcal damarlardan da temizlenmesi hususunda güçlü bir irade vardır. AK Parti ve  MHP buraya güçlü bir destek verme konusunda aynı cumhur ittifakının ruhunu  yansıtan şekilde bir davranış ve görüş birliği sergilemektedir. Bu mücadele  sürecektir." dedi.

Çelik, bu terör örgütünün tüm unsurlarıyla dağıtılana kadar devletin  teyakkuz halinde olacağına vurgu yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ömer, Çelik, :, MHP'li, Belediyelere, aday, çıkarmıyoruz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri