Haber Detayı
24 Ocak 2015 - Cumartesi 00:47
 
Özcan Aladağ'dan CHP'yi sallayacak yazı!
Gazeteci Özcan Aladağ CHP'de çok tartışılacak önemli bir yazıya imza attı!
Gündem Haberi
Özcan Aladağ'dan CHP'yi sallayacak yazı!

CHP’de ‘her konuda’ çatlak var

Dün Adana CHP'de yaşanan gelişmelere değinip yeni atanan il başkanı Burhanettin Bulut'un elinin kolunun bağlı olduğunu ifade ettik.
Bunları ifade eder iken de bazı tespitlerde bulunduk.
Bizim bu haberimizin yayınlanmasından sonra sanki ‘CHP'de çatlak yok' demek istercesine birkaç koldan taarruza geçtiler.
CHP Adana İle ve ilde yaşanan olaylara yönelik birkaç merkezden basın bülteni hazırlayarak gazetelerin haber merkezlerine gönderdiler.
Peki, biz haberimize kaynak olan bilgilerle neleri dile getirdik. İşte bizi dile getirdiğimiz konular. Biz dedik ki;
‘CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer'in milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etmesinden sonra Burhanettin Bulut'un Genel Merkez MYK tarafından atanması ile CHP'de sular durulmadı. Sümer'in listesinde yer alan 14 yönetim kurulu istifasını sunarken, 16 yönetim kurulu ise istifa etmedi. Burhanettin Bulut'un il başkanı olarak atanmasına karşın bu yüzden yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiremediği öğrenildi. Yarın toplanacak olan MYK'da Adana konusunun masaya yatırılacağı belirtiliyor.
TOPTAN YOK SAYMA SÖZ KONUSU!
CHP'nin yarın toplanacak olan MYK'sının önünde iki seçenek var. Bunlardan birincisi istifa etmeyen 16 il yönetim kurulu üyesinin istifasının dikkate alınmadan tüm yönetimin fesih durumu kabul edilerek parti tüzüğü gereğince Ankara'nın yeni yönetim kurulu üyelerini belirleyerek onaylaması. İkincisi de MYK'nın bu 16 üyeye istifa etmeleri konusunda parti yetkililerini göndererek istifa etmeleri noktasında görüşmeler yapması. CHP'ye yakın kaynaklar MYK'nın toptan yeni yönetim kurulu üyelerini belirleme yöntemini seçmesinin kuvvetli ihtimal olduğu konusunda birleşiyorlar.
BULUT LİSTE HAZIRLIĞINI YAPTI MI?
CHP'deki bu istifasını sunmayan 16 kişilik yönetim kurulu üyelerinin yüzünden Burhanettin Bulut'un yönetim kurulu toplantısını yapamadığı, çalışmalarına başlayamadığı da ifade ediliyor. Bu arada Burhanettin Bulut'un Ankara'ya MYK toplantısından önce kimlerle çalışmak istediği yönünde yapmış olduğu çalışma sonrasında bir liste oluşturup bunu sunduğu da öğrenilen bilgiler arasında yerini aldı. Bu arada yeni oluşacak olan yönetim kurulu listesinde bazı Adana'ya özel dengelerin de dikkate alındığı kaydediliyor. CHP'deki 16'lar çatlağının yarın toplanacak olan MYK ile çözüleceği vurgulanıyor.'
Bizim bu haberimizden sonra Burhanettin Bulut adına bir açıklama gönderildi bir basın danışmanı tarafından. Ne kadar yetkili bilmiyorum ama bültende İl Başkanı Burhanettin Bulut, partililerine çağrıda bulunup İl Başkanlığı'na atanmasından dolayı kendisini kutlayan, ziyarete gelen ve tebriklerini ileten tüm Adanalılara yürekten teşekkür eden Burhanettin Bulut, çiçek gönderilmesi yerine toplum yararına çalışan önemli kurumlara bağışta bulunulması çağrısı yaptı.
Bir başka basın danışmanı bu kez başka gurubun sesi olarak Adana Milletvekillerinin, il yönetim kurulu üyelerinin ve ilçe başkanlarının, kadın ve gençlik kolları üyelerinin kenetlendiğini ifade ederek ‘birlik ve beraberlik mesajı' verdiler.
Başka bir basın danışmanı arkadaş kadınlar kolunun milletvekilleriyle buluşmasını bülten yaptı.
Sizin anlayacağınız CHP il de yaşanan siyasi kriz, basın danışmanları arasında da yaşanmaya başladı.
CHP'nin içindeki 16'lar çatlağının olup olmadığını yeni oluşacak listeye bakarak vermek mümkündür. Bugün MYK toplanacak. Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.
Burhanettin Bulut kimlerle çalışmak zorunda kalacak?
Kimleri listesine alabilecek?
Yakın arkadaşlarının uyarılarını dikkate alabilecek mi?
Sizin anlayacağınız CHP'de her konudaki bu kaosu sonlandırabilecekler mi?
İzleyip görmek de bizlere düşecek. Yorumlarımızı daha sonra yapmak hakkımız saklı kalmak koşulu ile...

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri