Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 00:26
 
Pozantı Devlet hastanesin de skandal iddiası!
Gündem Haberi
Pozantı Devlet hastanesin de skandal iddiası!

Pozantı 80. Yıl devlet hastanesinde iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Laboratuvar bölümünde çalışan evli çiftten kadın olanının işe gitmeden hastane yönetiminin göz yummasıyla aylardır maaşını aldığı ve bu duruma karşı olanlara ise mobing uygulandığı iddiaları ayyuka çıkmış durumda.

VALİLİK SORUŞTURMASI

Konunun ayyuka çıkması üzerine Adana Valiliği Pozantı Kaymakamlığı üzerinden konu ile ilgili bir soruşturma açmış. Ancak bu soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yapılması için işe gitmediği iddia edilen kişinin işe giriş çıkışlarının tespitine şahitlik edecek kimse bulunamamış. Bu konuda bir tespit yapılması için kontrol edilmesi gerekilen GÜVENLİK KAMERALARININ kayıt cihazlarının HARD DİSK’LERİDE her ne hikmetse yanmış ve kullanamaz hale gelmiş.

SORUŞTURMA KONUSUNUN OLDUĞU BİRİMDE HERKES TAYİN İSTİYOR

Bu iddiaların artık geri dönülmez hale gelmesinin ardından işe gitmediği artık neredeyse ispat edilen evli çiftin bölümünde çalışan herkes başka yerlere tayin isteyerek bu konudan uzak durma yolunu seçmiş. Ancak bütün bunlara rağmen halen işe gitmeden maaş alan kadın ve kocası hakkında Hastane tarafından bir idari yaptırım uygulanmamış.

BAŞHEKİM VE BAŞHEMŞİRE NEDEN HALA GÖREVDE?

Skandal boyutuna ulaşan bu iddialar ve daha gün ışığına çıkmayan diğer iddialar ile ilgili hastane Baş Hekimi ve Baş Hemşirenin suskunluğu da bir anlamda suçun varlığını ispatlar nitelikte değerlendiriliyor. Pozantı Kaymakamlığının bu konuda bir an önce içeride ki bilgi ve bulguların ortadan yok edilebilme riskini düşünerek soruşturmayı bir an önce neticelendirmesi bekleniyor…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri