Haber Detayı
16 Şubat 2018 - Cuma 10:40
 
Radyo Turan'ın gerçek sahibi kim?
Gündem Haberi
Radyo Turan'ın gerçek sahibi kim?

Adana'da yayın yapan RADYO TURAN isimli radyo özellikle Ülkücü camianın sesi olma sloganıyla bu kesimin reklam ve siyasi söylem potansiyeline talip oldu. Yayın akışında Ülkücü sanatçıların şarkılarına sürekli yer veren radyonun MHP ve ÜLKÜ OCAKLARI gibi önemli kurumları kendisine referans alarak yayın hayatını sürdüren Radyo Turan'ın sahibinin kim olduğuda böylelikle merak konusu oldu. Ahmet Duran Çağ ve Metehan Karayalçın isimlerinin Radyonun sahibi olarak kendilerini her yerde empoze etmelerinin ardından resmi belge ile bu durumu haber yapmak üzere Ahmet Duran Çağ isimli kişiye ulaştık ancak aldığımız cevap bu yönde değildi. Ahmet Duran Çağ Radyonun sahibinin kendisi olmadığını ancak işletmecisinin kendisi olduğunu ve ortağınında Metehan Karayalçın olduğunu söyledi. Gerçek sahibinin kim olduğuna dair ısrarlı sorularımıza ise cevap vermedi.

 

 

RADYO İSMİYLE TİCARET YAPILIYOR MU?

Radyo Turan 90'lı yıllarda bir dönem yayın yapmış ancak sonrasında yayını bırakmıştı. 2014 Yerel seçimlerinin ardından tekrardan yayına sokulan radyo ile birlikte daha önce Ülkücü Camiada hiç bilinmeyen Ahmet Duran Çağ ismi ortaya çıkmış ve Radyo üzerinden ciddi ticari faaliyetler başlamıştı. MHP'nin Adana'da Büyükşehir ve 8 İlçe Belediyesini almasının gücünü ticari faaliyetlere alet eden Radyo Turan daha sonrasında Ahmet Duran Çağ isminin farklı ticari yolsuzluklara karışmasının ardından ciddi prestij kaybına uğramıştı.

AHMET DURAN ÇAĞ SOL GÖRÜŞLÜ MÜ?

Hakkında karşılıksız çek vermek ve devasa boyuta ulaşan borçlar nedeniyle ciddi sorunlar olan Ahmet Duran Çağ, ortağım dediği Metehan Karayalçın'ın babasına ait olduğu iddia edilen şirket üzerinden ASKİ'de ticaret yapma yoluna girdiği iddialarına da cevap vermekten kaçınıyor. Radyo camiasının hakkında SOL GÖRÜŞLÜ olduğuna dair ciddi söylemleri olan Ahmet Duran Çağ isminin Radyo Turan üzerinden ticari faaliyetlerini devam ettirebilmek için Ülkü Ocaklarına ve MHP Teşkilatlarına yakın durduğu ayrıca bize gelen bilgiler arasında...

 

 

HANGİ BELEDİYEYE VURMAK İÇİN SES KAYDI HAZIRLADI?

Ahmet Duran Çağ ve Metehan Karayalçın bundan yaklaşık 5 ay önce Sarıçam Belediyesinde alacağı olduğu iddiasıyla gündeme gelmiş ve hiç bir resmi iş yapmamasına rağmen bu parayıtahsil etmek için Ülkücü camiada devreye sokmadıkları adam kalmamıştı.Bu konuda sonuç alamayınca ise Radyo Turan'da yayınlanmak üzere Sarıçam Belediyesini yıpratıcı bir haber kaydı yapmışlar ve bunu yayınlamadan önce ise WHATSAP üzerinden farklı isimlere yollayarak bir anlamda göz dağı vermeye kalkmışlardı. Ancak bundan sonuç alamayınca da bu kaydı Radyo'da yayınlamışlar ve dönemin Adana Ülkü Ocakları İl Başkanı Soner Deniz'in talimatıyla bu kayıt yayından kaldırılmıştı. Ahmet Duran Çağ ise böyle bir şey yaptığı için Sarıçam Belediyesi başta olmak üzere Ülkücü Camiadan özür dilemek zorunda kalmıştı.

RADYONUN SAHİBİ KİM?

Bütün bunlar göz önündeyken böylesiner işlere giren Radyonun gerçek sahibinin kim olduğu ve Ülkücü Camiadan olup olmadığı merak edilmeye devam ediyor. Ticari varlığını ve yayın hayatını borçlu olduğu Ülkücü Camianın radyosu olma iddiasında ki RADYO TURAN'IN sahibinin kim olduğunu buradan kamuoyu adına bir kez daha sormak istiyoruz...

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Radyo, Turan'ın, gerçek, sahibi, kim?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri