Haber Detayı
04 Mayıs 2016 - Çarşamba 11:42
 
Sahte Polis Ev Hapsinde 75 Bin 500 Lira Dolandırdı
Adana'da kendisini sahte polis olarak tanıtıp 3 kişiyi 27 bin lira dolandırdığı gerekçesiyle ev hapsi cezası alan zanlı, 3 kişiden 75 bin 500 lira daha dolandırdı.
Asayiş Haberi
Sahte Polis Ev Hapsinde 75 Bin 500 Lira Dolandırdı

Adana'da 17 gün önce kendisini sahte polis olarak tanıtıp PKK tehdidiyle 3 kişiden 27 bin lira dolandıran şahıs, ev hapsi cezası alıp serbest kalınca, 3 kişiden 75 bin 500 lira daha dolandırmaktan yakalandı.

BANKA GÖREVLİSİ ŞÜPHELENDİ

Edinilen bilgiye göre, bir bankanın şubesine gelerek yüklü miktarda para çekmek isteyen kişiden banka görevlisi şüphelenerek polise haber verdi. Polis hemen olay yerine gelerek şüpheli şahsı sorgulamaya başladı.

BAŞKA BİR ŞAHSIN İSMİNİ VERDİ

İsminin 40 yaşındaki Deniz K. olduğu öğrenilen zanlının polise, 59 yaşındaki Vedat K. isimli bir şahıs bana 'hesabına yüklü miktarda para yatırmama izin verirsen sana para veririm' dedi. Ben de işsiz olduğum için buna izin verdim. Birkaç kez hesabıma para yattı ben de çekip Vedat'a verdim o bana para falan vermedi" dediği öğrenildi.

DOLANDIRICI EV HAPSİ ALMIŞ

Polis bu sayede zanlıların vatandaşı dolandırmasının önüne geçti. Ayrıca polis Deniz K.'nin ismini verdiği Vedat K.'yi yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmada Vedat K.'nin bu olaydan 17 gün önce kendini polis olarak tanıtıp PKK tehdidiyle korkuttuğu 3 kişiden 27 bin lira dolandırdığı, bunun sonucu yakalanıp ev hapsi cezası alarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldığı belirlendi.

"BEN BU ARKADAŞI TANIMIYORUM"

Polis bu tespitin ardından zanlının Sarıçam ilçesindeki evine baskın düzenledi. Zanlı yakalanıp emniyete getirilerek sorguya alındı. Zanlının sorgusunda "Deniz K.'yi tanımıyorum hiç görmedim. Ben 15 gün önce bu suçtan yakalandım benim ismimi internetten okumuş ya da televizyondan görmüş olmalı. Ben bu arkadaşı tanımıyorum" dediği öğrenildi.

TELEFON KAYITLARI ELE VERDİ

Polis yaptığı araştırmada Vedat K.'nin ev hapsi cezasını çekerken evden telefonla Samsun'daki bir vatandaştan 8 bin, Uşak'taki bir vatandaştan 5 bin, Kars'taki bir vatandaştan da 62 bin 500 lira para dolandırdığını belirledi. Zanlılar ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan zanlılar tutuklandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri