Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 11:46
 
Sarıçam'da 2 aşiret birbirine girdi...! Büyük kavga!
Asayiş Haberi
Sarıçam'da 2 aşiret birbirine girdi...! Büyük kavga!

Adana'nın Gültepe Mahallesi'nde, 2 kişi hırsız zannedilerek bıçaklandı. Yaralanan kardeşlerin aşiret mensubu olmaları üzerine, ailelerin yakınları bir araya gelerek kavga etti. Taş ve sopaların havada uçuştuğu kavga, polis ekiplerinin gelmesiyle son buldu.

 


Sarıçam ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'nde 5 Mayıs günü iki kardeş hırsız zannedilerek bıçaklandı. Polis yaptığı çalışmada bıçaklama olayına karıştığı öne sürülen 3 kişiyi gözaltına aldı. Yaralı iki kardeşin "Cono" aşireti mensubu olması, yaralayanların da "Cono" aşireti mensubu olması aileleri karşı karşıya getirdi.

 

 
POLİS EKİPLERİ TAKVİYE İSTEDİ

 

Mahallede karşı karşıya gelen aileler taş ve sopalarla birbirlerine saldırdı. Kavgayı gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polisler takviye ekip isteyerek ailelere müdahale etti.

 

 

MAHALLE SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

 

Çıkan kavganın ardından mahalle adeta savaş alanına döndü. Sokaklar taştan geçilmez hale geldi. Aileler polis tarafından pandemi nedeniyle tam kapanma olduğu bu nedenle evlerine gitmeyenlere ceza yazılacağı söylenilerek evlerine gönderildi.

 

 

"BABALARI GELSİN KURŞUN 7,5 LİRA"

 

Bu arada, bir kadının "Gelsin, babaları gelsin. Kurşun 7,5 lira olmuş" demesi dikkat çekti.Polis mahallede bir süre nöbet tuttu.İ

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri