google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
20 Ağustos 2020 - Perşembe 10:58
 
Sarıçam'da kaçırılan iş adamı Drone Operasyonu ile kurtarıldı!
Asayiş Haberi
Sarıçam'da kaçırılan iş adamı Drone Operasyonu ile kurtarıldı!

Dört kişi tarafından kaçırılıp ailesinden 1 milyon 400 bin fidye istenen, para getirilmediği için de öldüresiye dövülen iş adamı, polisin drone destekli operasyonu sayesinde kurtarıldı.

Sarıçam ilçesinde meydana gelen olayda, iddiaya göre, iş adamı Musa Ş. iş yerinden çıkıp otomobiliyle evine doğru giderken otomobil ile önü kesildi. Musa Ş.’nin yanına gelen Servet A., Abdurrezzak B., Hasan B. Ve Serhan Y. İş adamını darp etmeye başladı.

Ardından Musa Ş.’yi bir mısır tarlasına götüren zanlılar, onu sopa ve yumrukla burada da darp ettikten sonra iş adamından 5 milyon lira fidye istedi.

Alıkonulan Musa Ş., ortağı Hasan A.’yı arayıp kaçırıldığını fidye istediklerini söyledi. Daha sonra telefonu zanlılardan biri alıp “Bize 5 milyon lira getireceksin. Seni daha sonra arayıp adresi vereceğiz. Sakın polise gitme” diyerek telefonu kapattı. Pazarlık sonucu fidye 1 milyon 400 bin lirada sabitlendi. 

Gelişme üzerine Hasan A. hemen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliğine giderek şikayette bulundu. Polis, öncelikle kaçırılan Musa Ş.’nin aracının en son Yenidoğan Mahallesinde olduğunu tespit ederek bu bölgeye yoğunlaştı.

Bilahare zanlıların kullandığı otomobilin kiralık olduğunu onun da Yenidoğan Mahallesinde olduğunu belirledi, operasyon için düğmeye bastı. 

Operasyon bölgesi mısır tarlası ve havanın karanlık olması nedeniyle polis drone kaldırıp termal kamera ile iş adamının tarladaki yerini tespit etti.

Yapılan operasyon sonrası iş adamı kurtarılırken 4 zanlıdan Serhan Y.’yi yakaladı. Kaçan 3 zanlıyı yakalamak için de çalışma başlatıldı.

İş adamı ise öldüresiye dövüldüğü için hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Musa Ş.’nin, ifadesinde kendisini Servet A.’nın kaçırdığını yanındakilerin de ona yardım ettiğini, kendisini para vermediği için sürekli dövdüklerini işkence yaptıklarını söylediği belirlendi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri