Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 19:25
 
Sarıçam'dan bir önemli hizmet daha...
Kültür Haberi
Sarıçam'dan bir önemli hizmet daha...

23 NİSAN ARMAĞANI

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Sarıçam Belediyesi iş birliği ile yapılan Turkuaz Gündüz Bakımevi’nin açılışı gerçekleştirildi. TBMM’nin kuruluşunun 98’nci yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara armağan niteliği taşıyan Turkuaz Gündüz Bakımevi’nin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Milliyetçi Hareket Partisi Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, Feke İlçe Başkanı Fikret Çilingir, Yüreğir İlçe Başkanı Yıldıray Şener, MHP’li Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Yasa ile birlikte çok sayıda vatandaş ve çocuk katıldı.

‘’3-6 YAŞ ARASO ÇOCUKLARA EĞİTİM VERECEK’’

Açılış töreninde konuşan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sarıçam’ın her alanda gelişmesini arzuladıklarını ve ilçeye böyle bir eserin kazandırmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederken, 3-6 yaş arasındaki çocuklara eğitim verecek olan bakımevinin hayırlı olmasını temenni etti.

’ÇALIŞAN KADINLAR İÇİN KOLAYLIK SAĞLAYACAK’’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise konuşmasında eğitimde 0-6 yaş aralığının önemini vurgularken kadınların çalışma hayatı içerisinde yer aldığını, kadınların erkeklerin eşiti olduğunu ve çalışan kadınlar için Turkuaz Gündüz Bakımevi’nin kolaylık sağlayacağını söyledi. Başkan Sözlü, konuşmasını şu cümlelerle bitirdi: ‘’ Çocuklarımızı ülkesini, milletini seven, onlar için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, dünya yüzünde saygın ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onurlu, başı dik vatandaşları kılmak bizlere düşen en büyük görev’’

Konuşmaların ardından protokolün kurdele kesimi ile Turkuaz Gündüz Bakımevi’nin açılışı gerçekleştirildi.

turkuaz-gunduz-bakimevi-acildi.jpg

turkuaz-gunduz-bakimevi-acildi-001.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri