Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 12:14
 
Sarıçam İlçesinde ki YANLIŞ ADRES cinayetinde flaş gelişme!
Asayiş Haberi
Sarıçam İlçesinde ki YANLIŞ ADRES cinayetinde flaş gelişme!

Adana'da alacaklı oldukları eve baskına giden ama yanlışlıkla başka eve girenlerden 1 kişiyi öldürdüğü 2 kişiyi de yaraladığı ileri sürülerek tutuklanan Ali Özgören cinayeti, bir başkasıyla alacak verecek meselesi olan şahısların yanlışlıkla evine gelmesi sonucu işlediği ortaya çıktı.

KEŞİF YAPILDI

Olayın gerçekleştiği Sarıçam İlçesi Buruk Beldesinde Adana Emniyetine bağlı ekipler keşif yaptılar. Ali Özgören'in zorla kendi evine girenlere karşı yapmış olduğu nefsi müdafayı bu sefer keşif eşliğinde polisler incelediler.

 

 

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Edinilen bilgiye göre olay, 26 Aralık 2018 gecesi Sarıçam İlçesi Buruk Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Erkan K., Bilal K. ve Soner D., alacakları olduğu iddia edilen Abdülmecit Cop'un evini şaşırıp Ali Özgeren'in evinin bahçesine girip bağırdı. Dışarıya çıkan Özgeren, sözde alacaklarını isteyen kişiler ile tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve Ali Özgeren, evde bulunan tabancasını çekip rastgele ateş etti.Bu sırada olaya Abdulmecit Cop da karıştı. Açılan ateş sonucu yaralanan Erkan K. olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan, Bilal K. ve Soner D. hastaneye kaldırıldı.Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmada önce Abdülmecit Cop'u yakaladı. Zanlı çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tarafından tutuklandı.
Olayda silahı kullanan Ali Özgören de cinayetten 10 gün sonra kendisi teslim olmuştu. 

 

 

DAVADA ÖNEMLİ GELİŞME

Cinayet davasıın görüldüğü mahkeme de Sanık Avukatının o gün araçta cezaevi firarisi bir şahsın olduğunu ve bu şahsın olayda yaralananlardan birinin kişinin kardeşi olduğunu ortaya çıkarttı. Olayda kullanılan araçta cezaevi firarisi şahsın parmak izlerinin bulunduğunu mahkemeye sunan sanık avukatı bu şahsın olaydan sonra kendi isteği ile giderek Cezaevine teslim olduğunu ve sanki olayda hiç olmamış gibi bir kurgunun işletilmek istendiğini söyledi. Mahkeme başkanının konuyu diğer zanlılara sorması sonucunda ise o şahsın orada olduğu ikrar edildi. Bu samout gerçeğin ortaya çıkması sonrasında olayın planlı ve tasarlanmış bir eylem olduğu yanlışlıkla evine girdikleri Ali Özgeren'in alacaklı olduklarını iddia ettikleri şahısla karıştırıp meskun mahalde eylem yaptıkları ve bu eylemide bir cezaevi firarisi üzerinden yapmak suretiyle kamufle etme niyetlerinin olduğu şüphesi ortaya çıktı... 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri