Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 09:00
 
Şehmus Uçar sordu, Akay sessizliğini korudu...!
Siyaset Haberi
Şehmus Uçar sordu, Akay sessizliğini korudu...!

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, mecliste gündem dışı konuşan üyelere bu kez cevap vermedi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Meclis katipleri Duygu Atikaslan Ayçe ve Sultan Zeynep Erciyes başkanlığında toplanan Seyhan Belediye Meclisi gündem dışı söz alan. MHP'li Şehmuz Uçar, Büyükşehir'de işten çıkartılanlar arasında yaklaşık 70 kişinin geri işe alındığını belirterek, "İnşallah alın teri ile çalışan diğer arkadaşlarımızın işe dönmesini temenni ediyorum" dedi.

Eleştiri yaparken amaçların yapılan yanlışlıklardan dönmek olduğunu ifade eden Uçar, mecliste Seyhan'ın yararına olan kararların alınması olduğunu kaydetti.

Uçar Başkan Akay'a şu soruları sordu: 

"Seyhan İmar AŞ. 1 Nisan ve Akif Kemal Akay'ın belediyeyi devralmadan geçen sürede toplandı mı, toplandıysa kim tarafından ve hangi yetkiyle toplanmıştır? Yönetim oluşturuldu mu? Oluşturulduysa hangi vasıfla oluşturulmuştur? Bununla ilgili bir istiyorum. Yine seçimlerden 2 ay öncesinden ve seçimlere kadar kaç kişi işe alınmıştır? Bununla ilgili bir istiyorum. 15 Nisan tarihine kadar 21 F ile kaç tane ihale yapılmıştır ve bu ihalelere hangi firmalar teklif vermiş, hangi firma ihaleleri almıştır? Bununla ilgili bir istiyoruz."

MHP'li Şehmuz Uçar son olarak Kocavezir ve Mirzaçelebi mahallelerinin biran önce Bitpazarı sorununu çözülmesi konusundaki görüşlerini dile getirdi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay yöneltilen sorulara cevap vermeyerek gündem maddesine geçti. 5. Maddede Seyhan Belediyesi bünyesindeki Söğütlü Mahallesi 99096 sokakta bulunan ve toprak saha olarak kullanılan spor tesisinin sportif faaliyetlere yönelik tahsis talebi ile ilgili müşterek komisyon raporu okundu. Komisyonda oy çokluğu ile geçen karar Meclis genel kurulunda oybirliği ile kabul edildi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri