Haber Detayı
31 Ekim 2016 - Pazartesi 22:26
 
Serhat Kanat’tan sitemize açıklama…
Adana Eski Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Kanat geçtiğimiz haftalarda ASKİ Kanalizasyon Daire Başkanlığı görevinden ayrılmıştı. Yazarımız Mustafa İNALÖZ bu konuyu köşesine taşımız ve bu görevden alınmanın nedenlerini sorgulamıştı. Bu yazıya Kanat’an cevap geldi…
Ajans ÖZEL Haberi
Serhat Kanat’tan sitemize açıklama…

Serhat Kanat açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

Öncelikle Mustafa İNALÖZ isimli köşe yazarınızın yazısında konu edindiği şeylere cevap vermek isterim. Ben ASKİ Kanalizasyon Daire Başkanlığına gelmeden önce de çiftçilik ile meşguldüm, görev süre boyunca da bu işlerimi devam ettirdim. Yazıya konu olan mal varlığımla ilgili bazı yanlışlıkları düzeltmek isterim.

2 Adet Biçer Döver olduğu doğrudur. Ancak bu makinaları aldığımdan beridir tek kuruş para dahi henüz ödeme şansımız olmadı. Bildiğiniz Biçer Döver gibi değil, sadece fıstık hasatı için kullanılan daha küçük boyutlu makinalardır bunlar.

4 adet Traktör olduğu yazılmış. Burada yanlışlık var. Bizim makine parkurumuzda 3 adet Traktör bulunmaktadır.

800 dönüm fıstık ektiğim yazılmış. Buda yanlış bilgidir bu sene Allah nasip etti icar arazilerle 600 dönüm fıstık ekimi gerçekleştirdik.

Ben yaklaşık 12 yıldır çiftçilikle uğraşıyorum. Bu sanki yeni bir işmiş gibi algı yönetimine tabi tutulmuş...

Şu an çifçilikle ilgili bütün mal varlığımız Banka ipoteklidir çünkü hepsini Ziraat Bankasından kredi ile aldık…

Ayrıca ben bir devlet memuruyum ve yasa gereği maaşımın 3 katı bir kazanç elde edersem bunu devlete resmi olarak bildirmek zorundayım. Ve şu an çiftçilikle ilgili bütün faaliyetlerim şahsım üzerinedir. Yani mal varlığım ve kazancımla ilgili bütün kayıtlar zaten devlette bulunmaktadır.

Yazıda bunca şeyin gizli bir şeymiş gibi olduğu algısı oluşturulmak istenmiş ve şahsım yıpratılmak istenmiştir.

Gelelim Meral Akşener olayına;

Çok açık bir şekilde ifade etmek gerekirse İPTAL EDİLEN TÜZÜK KURULTAYINA gittim. Oraya tek başıma gitmedim. Şu an sayısını net bir şekilde ifade edemeyeceğim Adana Üst Kurul delegeleri de gittiler. Yazıda bu olayı benim koordine ettiğim iddia edilmiş.

Şimdi size sormak isterim;

Bu şehirde MHP Adana İl Başkanlığı başta olmak üzere 3 Milletvekilimiz ve 15 ilçe teşkilatımız var. Bütün bu siyasi büyüklerimizden SERHAT KANAT olarak ben çok daha etkili ve güçlü bir adamıyım ki bu delegeleri alıp bir başıma bu kongreye götüreyim?

Evet ben o kongreye gittim. Üst Kurul Delegesi olmuş olsaydım orada Merak Hanıma oy vermek niyetiyle gittim ilk başta ancak orada gördüğüm manzara Ülkücü iradenin yansıması değildi ve bu yüzden de Şoförüm ile birlikte geri döndüm. Hatta iftarımızı da o gün Pozantı’da açtık.

Ben Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış, babasını çok küçükken kaybetmiş ve gözünü Merhum RECAİ YILDIRIM ile Ülkücü camianın içinde açmış bir TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM.

Görevden alınmam ile ilgili yapılan bütün spekülasyonlar aslında şahsım üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü beyefendiyi yıpratmak amaçlıdır. Sayın Başkanım bana bir süre dinlemem gerektiğini söylemiş ve bizde aldığımız teşkilat öğretisi gereği bu durumu anlayışla karşılamışızdır. Beni o göreve getirende Sayın Hüseyin Sözlü beyefendidir, alanda kendisidir. Bu gayet doğal ve rutin bir görev değişimidir.

Bu konuda açıklama yapmayı bile Ülkücü terbiyem gereği kendime zul sayıyorum ama Sayın köşe yazarınız durumu çok farklı yönlere çekince mecbur kaldım.

Özetle;

Ülkücü Serhat Kanat olarak her zaman davamın emrinde ve siyasi büyüklerimin hizmetindeyim. Çünkü biz biliriz ki teşkilat terbiyesi siyasi büyüklerimiz ve davaya hizmeti millete ve Hakka hizmet olarak addeder.  Hayatımın hiçbir döneminde gizli saklı bir işim olmadı. Her şeyi şeffaf ve açık bir şekilde üslubunca konuşmak gerektiğine inanırım. Eleştiri yapıcı olunca ders alırız ancak yıkıcı olunca da bir Ülkücü tavır olarak konuya müdahil oluruz.

Dün Ocak Başkanlığı göreviyle bize şeref veren davamız, bugün MHP’li bir Belediyede Daire Başkanlığı yapmak suretiyle Adanalımıza hizmet etme şansını veren siyasi büyüklerimiz var olsun…

Bizler makamların değil, davamızın neferleriyiz. Bu yüzden hayatım boyunca taşımaktan gurur duyacağım yegane sıfat “Ülkücü Serhat Kanat” olacaktır.

Saygıyla Kamuoyuna arz olunur…

                                                                                                     Adana Eski Ülkü Ocakları Başkanı

                                                                                                                     SERHAT KANAT 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Serhat, Kanat’tan, sitemize, açıklama…,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri