Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 11:50
 
Şevkin: Adana geri kalmışlığı hak etmiyor
Huzurevleri Mahallesi sakinlerinin davetlisi olarak katıldığı toplantıda konuşan CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, “Adana, geri kalmışlığı hak etmiyor” dedi
Siyaset Haberi
Şevkin: Adana geri kalmışlığı hak etmiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Aday Adayı, Jeoloji Yüksek Mühendisi, Dr. Müzeyyen Şevkin, Adanalı olarak kentin sorunlarını çok iyi bildiğini ve çözüm üretmek için TBMM çatısı altında hemşehrilerine hizmet etmek istediğini belirtti.
Huzurevleri Mahallesi’nde partililerinin davetlisi olarak katıldığı toplantıda konuşan Dr. Müzeyyen Şevkin, “Adana, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda geri kalmışlığı hak etmiyor. Hemşehrilerim potansiyeli yüksek bir kentte yaşamasına rağmen bu potansiyelin gün yüzüne çıkarılamaması nedeniyle büyük sorun yaşıyor” dedi.
Doğma büyüme Adanalı olduğuna işaret eden Dr. Müzeyyen Şevkin, “Ailelerimiz çocuklarının geleceğinden kaygılı. İşsizlik büyük sorun teşkil ediyor. Üniversite mezunu gençlerimiz dahi iş bulamaz hale geldi.  Kentimiz tarım ve sanayiden uzaklaştı, yenilenebilir enerji kaynakları hayata geçirilemiyor. Tüm bu sorunlara karşı duyarlı bir insan olarak çözüm önerilerimle Ankara’da hemşehrilerimin sesi olmak istiyorum” diye konuştu.

“MESLEKİ DENEYİMİMİ ADANA İÇİN KULLANMAK İSTİYORUM”
Çocuklarını Adana’da büyüten, bu kentte yaşamaktan gurur duyan bir anne olarak 27 yıllık mesleki deneyimini ve birikimini Adanalılar için kullanmak istediğini vurgulayan Dr. Şevkin, Huzurevleri Mahallesi sakinlerinin sorularına da yanıt verdi.
Türkiye’de yaklaşık 9 milyon emekli olduğuna işaret eden ve emekli ailelerin zor şartlar altında yaşadığını kaydeden Dr. Şevkin, CHP’nin işçi, öğrenci, üniversite mezunu ve kadınlar için açıklayacağı projelerin yanı sıra emeklilere de yaşam kolaylığı getireceğini söyledi. 9 milyon emeklinin eşleriyle birlikte 18 milyona tekabül edeceğini ve ülkenin içinde bulunduğu olumsuz durumu göz önüne alarak CHP’yi tercih edeceklerine inandığını dile getiren Dr. Şevkin, “Türkiye’de ve Adana’da üretime dönük politikalar üretmek zorundayız. Gençlerin ekonomik ve siyasi alanda rahat hareket edebilmelerini sağlamalıyız. Türkiye’nin sayılı ovalarının başında gelen Çukurova, yeniden tarıma yönelmeli. Tarıma dayalı yan sanayi sektörleri geliştirilmeli. Mesleki anlamda jeotermal ve yenilenebilir enerji kaynaklarının Adana’ya adapte edilebilmesi için çalışmalar yapmak istiyorum. İki büyük nehrin aktığı dünyanın sayılı kentlerinden biri olan Adana’da ulaşım için nehirlerimiz de kullanılabilir. TMMOB bünyesinde gerçekleşen ulaşım, kentsel dönüşüm, içme suyu projeleri ve daha birçok konunun hayata geçirilebilmesi, Adana’nın bir marka kent olması için çalışmalar yapmak için, kentime ve kentlime samimi ve gerçekçi hizmet sunmak için yola çıktım. Adanalılar’dan ve partililerimden destek bekliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri