Haber Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 12:18
 
Seyhan Belediyesi, Adana’nın lezzetlerini tanıttı
Seyhan Belediyesi, “Adana Lezzet Festivali” kapsamında tarihi Turhan Arın sokakta Adana’nın meşhur yemelerini tanıttı. Etli dolmadan içli köfteye varana kadar birçok yemeğin hazırlandığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kültür Haberi
Seyhan Belediyesi, Adana’nın lezzetlerini tanıttı

Adana’da yapılan Lezzet Festivali’ne Seyhan Belediyesi damga vurdu. Festival alanı haricinde Adana’da şehrin en eski mahallesi olan Tepebağ’da ki tarihi Turhan Arın sokakta düzenlenen lezzet şöleninde Adana’nın meşhur yemekleri tanıtıldı. Etkinliğe Adana Valisi Mahmut Demirtaş, İl Kültür Turizm Müdürü Sabri Tari ile iş dünyası ve esnaf temsilcileri de katıldı.


Başkan Zeydan Karalar, tarihi sokakta yapılan restorasyon sonrası protokol üyelerine sokağı gezdirdi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Seyhan Belediyesinin tarihi sokakta yaptığı restorasyona değinerek emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Demirtaş ”Malumunuz lezzet festivali nedeniyle Adana canlı olacak. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın daveti üzerine buraya da katıldık. Belediye başkanımızı çok tebrik ediyorum. Tarihi yapılara dokunulması çok hoşuma gidiyor. Katkılarımız oluyor ama başkanımızın da çok büyük katkıları var. İnşallah Adana’nın her tarafını özellikle Tepebağ’ı bu şekilde restore etmemiz lazım. Lezzet festivali, kültür festivali diyoruz. Bunların eş zamanlı gitmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en lezzetli yiyeceğinin Adana Kebap olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kebaptan hariç tüm yemeklerinin lezzetli ve meşhur olduğunu söyledi. Başkan Karalar, yemek festivalinin önemine değinirken önemli bir istekte de bulundu şehrin önde gelenlerine çağrı yapan Başkan Karalar, Adana’ya bir öğrenci yurdu yapılması gerektiğini söyledi ve destek istedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri