Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 01:45
 
Seyhan Müftülüğünden 2000 Aileye Nakit ve Gıda Paketi Yardımı
Yaşam Haberi
Seyhan Müftülüğünden 2000 Aileye Nakit ve Gıda Paketi Yardımı

Seyhan Müftülüğü, yenilenen çok amaçlı salonunda emekli personel, engelli ve engelli yakını personeli, Daire Amirleri ve hayırseverleri iftarda buluşturdu.

Seyhan Müftülüğü “Gönül Sofraları”nın bu seferki konuğu engelli personel ve aileleri oldu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller yaptığı konuşmasında, özel bir davetli grubuyla iftarda buluşmanın sevincini yaşadığını belirterek, Allah rızası için çalışmak ve gönüllere girmek için gayret sarf etmek ve kırık kalpleri onarmak için özel olarak emek vermek gerektiğini ifade etti.

Müftü Güller, "Bizlerle birlikte olduğunuz için, sizlere çok teşekkür ediyorum. Soframızı şereflendirdiniz. Bizleri mutlu ettiniz. Cenab-ı Hak da sizleri mutlu etsin ve mükâfatlandırsın. “Gönül Sofraları”nın kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin” dedi.

Ramazan ayi boyunca yürüttükleri projelerden bahseden Müftü Güller katılımcılara Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Seyhan Kaymakamı  Şenol Bozacıoğlu nun Selamlarını  ileterek  "Ramazan ayı boyunca Sayın Valimizin uhdesinde, Sayın Kaymakamımızın ve İl Müftümüzün önderliğinde  çok güzel hizmetler yürüttük.  Güney Adana kalkınma programı kapsamında yürütülen projeler kapsamında  biz de  iftar sofraları ile  hasta, engelli ve yaşlı ziyaretleri ile  ihtiyaç sahiplerine yapılan  yardımlarla programa katkı sağlamaya çalıştık. Allah'a hamd olsun bugün camilerimizde Kur'an kurslarımızda iftar ve sahur programlarında kurulan sofralarda 50 bine yakın kardeşimizi misafir ettik. Dostluk kardeşlik birlik ve beraberlik üzerine sohbetler ettik, şehitlerimize dualar edip amin dedik. 2000'e yakın kardeşimize nakit ve gıda paketi yardımında bulunduk. Bu bizi ayrıca sevindiriyor.  Bu hizmetlere katkı sağlayan herkese, hayır sahiplerimize ve Seyhan Müftülüğü personeline teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

 

İftar programında, Cami yaptırarak Seyhan’a güzel eserler hediye eden hayırsever iş adamlarına Şükran belgelerini takdim edildi. Programa Çukurova İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Yılmaz,  Vakıflar Bölge Müdür Vekili Ahmet Develi, İl Müftü Yardımcısı Selami Bayrakci ve diğer davetliler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyhan, Müftülüğünden, 2000, Aileye, Nakit, ve, Gıda, Paketi, Yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri