Haber Detayı
07 Şubat 2015 - Cumartesi 01:03
 
Seyhan'da sosyal belediye hizmetleri!
Seyhan Belediyesi, Suriye ve Kuzey Irak'taki çatışma ortamından kaçarak ülkemize yerleşen mültecilere yarım elini uzatırken Başkan Zeydan Karalar, insanlığın ihtiyaç duyduğu her yerde olmaya devam edeceklerini söyledi.
Gündem Haberi
Seyhan'da sosyal belediye hizmetleri!

Adana'nın Seyhan Belediyesi Suriye ve Kuzey Irak'taki çatışma ortamından kaçarak ülkemize yerleşen mültecilere yarım elini uzattı.
MÜLTECİLERE 3 ARAÇLIK YARDIM MALZEMESİ

 

Seyhan Belediyesi, Osmaniye ve Şanlıurfa illeri ile Adana'nın Sarıçam ilçesinde  kurulu bulunan mülteci kamplarına insani yadım malzemesi gönderdi. Kış mevsiminde olunmasından dolayı özellikle kışlık malzemelerin gönderildiği yardımlar arasında çocuklar için 1150 çift çocuk botu, soğuklardan korunmak için 1150 mont, 350 koli hijyenik set, 400 koli bebek  bezi ve 1250 koli gıda paketi bulunuyor.
ŞANLIURFA OSMANİYE VE  SARIÇAM'A YARDIM

 

Yardımlar ile ilgili bilgi veren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yardımların Şanlıurfa ve Osmaniye illeri ile Adana'nın Sarıçam ilçesinde kurulu olan kamplara yapıldığını belirtti. Başkan Karalar, "Hem iaşe, hem de kış ayı içerisinde olmamızdan dolayı kışlık kıyafet gönderiyoruz. Daha öncede Kobani mağdurlarına böyle bir yardım yapmıştık. Osmaniye, Şanlıurfa illeri ile Sarıçam ilçemizde kurulu bulunan mülteci kampına yardım malzemesi gönderiyoruz.  Bu yardımları yaparken hiç ayrım gözetmeksizin bütün mültecilere yapıyoruz. Zaten Seyhan Belediyesi 31 Mart'tan bu yana insanlık nere neye ihtiyaç duyarsa orda olmuştur, olmaya devam edecektir" dedi.
BAŞKAN KARALAR MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

 

Yardım konusunun Seyhan Belediyesi Meclisi gündemine geldiği gün Meclisin yardım konusunda ortak karar aldığının altını çizen Başkan Karalar, CHP, MHP, Ak Parti ve HDP'li Meclis üyelerine teşekkür etti. Başkan Karalar, " Bu konu ile ilgili meclisimiz ortak bir karar almıştı. Bende her partiden bir arkadaş alarak ortak bir komisyon kurdurdum. Bizim yetkili müdür arkadaşlarla birlikte yaptılar. Ne kadarlık yardımın nereye yapılacağın birlikte tespit ettik. Ben meclisteki bütün gruplara ve belediyede çalışan yetkili müdür arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu dönemde karın kışın ortasında bu yardım son derece anlamlı oldu" ifadelerine yer verdi.
YARDIMLAR DEVAM EDECEK

 

Sosyal belediyecilik adına önemli işler yapıldığının altını çizen Başkan Zeydan Karalar, yardımların devam edeceğini söyledi. Karalar, "Seçim döneminde 'CHP gelir, Zeydan Karalar gelir yardımlar kesilir' diyorlardı. Biz tam aksine yardımların artarak devam edeceğini söylüyorduk. Bunun için parayı nereden bulacaksın diyorlardı. Kendi kaynağımızdan bulacağız diyorduk. Biz biliyorduk ki bu kaynaklar kötü kullanılıyor, milletin parası çarçur ediliyor. Biz göreve geldikten sonra geldikten sonra bunu bizzat gördük. 9 ayda geçmiş döneme oranla 70 milyon lira az para harcadık. İşte bu biriktirildiğimiz parayı işçimize, insanımıza, kentimizin güzelleşme harcıyoruz. Gençlerin daha rahat spor yapabilmesi için Seyhan Belediyesi var, spor tesisi açarken Seyhan Belediyesi var, garip gurebaya yardım ederken Seyhan Belediyesi var, Ramazan Ayı'nda  Seyhan Belediyesi var, mültecilere yarım ederken Seyhan belediyesi var. Nerde bir mağduriyet varsa orada Seyhan Belediyesi var" ifadelerini kullandı.
ÇORBA DAĞITIMI HALKTAN TAKDİR GÖRDÜ

 

Seyhan Belediyesi'nin her sabah 3 bin kişiye çorba dağıttığını belirten Başkan Zeydan Karalar bu çalışmanın da halktan takdir gördüğünü belirtti. Karalar, "Yine belediyemiz sosyal belediyecilik anlamında önemli hizmetleri yapmayı sürdürüyor. Adana'da 4 farklı noktada başlattığı çorba dağıtımı halktan takdir görüyor. Bu uygulama Adana 'da ilk oldu. Buna benzer sosyal belediyecilikte örnek olacak hizmetlerimizde önümüzdeki günlerde halkımıza sunacağız" şeklinde konuştu.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri