Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 16:31
 
Sırp kadınlardan Karalar'a ziyaret
Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesine tepkiler aratarak devam ederken Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret eden bir grup Sırbistanlı kadın yakalarına siyah kurdele takarak kadın cinayetlerini protesto etti.
Gündem Haberi
Sırp kadınlardan Karalar'a ziyaret

ÖZGECAN ASLAN TEPKİSİ

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesine tepkiler sadece yurt içi ile sınırlı kalmadı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret eden Sırbistanlı kadınlar yakalarına siyah kurdele takarak katilleri ve kadın cinayetlerini protesto etti. Bir gün önce Mersin'e Özgecan'ın ailesine taziyeye giden Başkan Zeydan Karalar, katillerin en ağır ceza ile çarptırmalarını ve bundan sonra yeni Özgecan'lar olmamasını istedi. Başkan Karalar, "Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşanan acı olay hepimizi kahretmiştir. Bu olaya tepkiler sadece ülkemizden değil tüm dünyadan gelmiştir. Genç kızımız Özgecan'ın bu şekilde katledilmesi bizleri derinden yaralamıştır. Kederli ailesine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı

SIRBİSTANLI KADINLARDAN BAŞKAN KARALAR'A ZİYARET

Türk Kültür Vakfı tarafından ülkemizin tanıtımı için bölgemize gelen bir grup Sırbistanlı kadın Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret etti. Geldikleri bölgelerdeki belediyelerin başkanları tarafından gönderilen hediyeleri kabul eden Başkan Zeydan Karalar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek turizmin önemine vurgu yaptı. Karalar, bölgemizin de kültürel olarak oldukça zengin olduğundan bahsederek Adana'nın turizm gelirindeki payını da arttırmaya çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri