Haber Detayı
01 Haziran 2017 - Perşembe 16:10
 
Siyami Köksal hakkında skandal karar...!
Adana Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Siyami Köksal hakkında "KADINA ŞİDDET UYGULAMA" gerekçesi ve riskiyle ilgili Seyhan Kaymakamlığı tedbir kararı aldı...
Ajans ÖZEL Haberi
Siyami Köksal hakkında skandal karar...!

SİYAMİ KÖKSAL'A KADINA ŞİDDET KARARI!

Adana Büyükşehir Belediyesinin en tartışmalı bürokratlarından olan Teftiş Kurulu Başkanı Siyami Köksal hakkında Seyhan Kaymakamlığı BİMER üzerinden yapılan bir şikayete dair şikayetçi lehine bir karar alarak koruma altına alınmasına hükmetti. İlgili yazıyı hem kolluk birimlerine hem de şikayetçi mağdur hanımefendiye tebliğ eden kaymakamlığın bu kararı sonrası SİYAMİ KÖKSAL'IN ne yapacağı merak ediliyor.

SİYAMİ KÖKSAL'IN ASKİ'YE GİRİŞİ YASAKLANMIŞTI

Daha önce hakkında mağdurenin iş yerine ve evine dair yaklaşmama tedbiri konulan SİYAMİ KÖKSAL'IN ASKİ Yönetim Kurulu Üyesi olması nedeniyle ciddi bir sorun oluşmuştu. Şikayetçi mağdurenin ASKİ çalışanı olması nedeniyle KÖKSAL Yönetim kurulu Üyesi olduğu ASKİ'ye girmesi yasal olarak yasaklanmıştı.

BAYAN KÖKSAL'DA ASKİ TEFTİŞ KURULU BAŞKANI

SİYAMİ KÖKSAL'IN Eşi Fizik Öğretmeni olmasına ve hiç bir şekilde yasal mevzuata uymamasına rağmen BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ RAMAZAN AKYÜREK imzasıyla ASKİ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞINA atanmış ve buradan Büyükşehir Belediyesine görevlendirme yaptırılarak ASKİ'ye hiç gitmeden maaş almasına olanacak sağlanmıştı. 

SİYAMİ KÖKSAL'I KORUYAN KİM?

Bu kadar bariz hatalar ve yasalara aykırı eylem ve hareketlere rağmen hala SİYAMİ KÖKSAL ile ilgili bir yaptırımın uygulanmaması kafalarda çok ciddi soruları da beraberinde getiriyor. KÖKSAL'IN eski Vali Yardımcısı olması ve Mülkiyeli diye tabir edilen sınıftan olması devletin etkin yerlerde dostlukları olduğu gerçeğini akıllara getiriyor. Ve bunca yapılan hukuksuzluğa rağmen SİYAMİ KÖKSAL'IN hala görevde olması gün geçtikçe kamuoyunda çok ciddi sorgulamalara neden oluyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyami, Köksal, hakkında, skandal, karar...!,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri