Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 13:50
 
Soner Çetin engelliler için pedal çevirdi...
Adana'nın Çukurova Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Çukurova Belediye Başkanlığı Sporun Gülen Yüzü Bisiklet Festivali büyük ilgi gördü.
Kültür Haberi
Soner Çetin engelliler için pedal çevirdi...

Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ile Adana Bisiklet Topluluğu Derneğinin de katkı koyarak katıldığı festivale halk yoğun ilgi gösterdi. Bisikletiyle festivale katılan vatandaşlar, çocukların da olduğu etkinlikte keyifli anlar yaşadılar. Çukurova Belediye Başkanlık binası önünde başlayıp Turgut Özal Bulvarı, Duygu Kafe, Kenan Evren Bulvarı, Sepici Bulvarı, M.Kartal Bulvarı, Kasım Öner Bulvarı, 80. Yıl Bulvarından devam eden bisiklet turu yine Çukurova Belediyesi önünde son buldu.

Uyuşturucuya karşı farkındalık yaratan projelerin artarak devam edeceğini vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Uyuşturucuya karşı geniş çaplı bir kampanya başlattık. Uyuşturucuya Hayır, Spor Kenti, Sanat Kenti Adana diyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizi spora ve sanata yönlendirmeliyiz ki kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar. Maalesef bugün emniyet yetkililerinin ifadelerine göre uyuşturucu kullanma yaşı 9'a düştü. Bu çok tehlikeli ve üzüntü verici bir durum. Emniyet yetkililerine verdikleri çok değerli mücadele için teşekkür ediyorum. Ama sadece polisiye tedbirlerle, cezalandırmayla uyuşturucunun önüne geçemediğimiz gün gibi ortada dedi.

Çocukların ve gençlerin mutlaka spora yönlendirilmeleri gerektiğinin altını çizen Başkan Çetin, Ne yapacağız o zaman; ağaç yaşken eğilir. Bugün pırıl pırıl çocuklarımız da var aramızda. Bunlar büyüyünce bisikletçi olacaklar. Gençlerimize ve çocuklarımıza spor bilincini aşılamak zorundayız. Bütün bu çalışmaların hepsi bunun için. Hem 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık yaratmak hem de çocuklarımızı bisiklet başta olmak üzere diğer sporlara da yönlendirebilmek. Bugün bir farkındalık yaratmak için burada bir araya geldik. Bizi yalnız bırakmadınız. Biz de her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. Bütün sporcu dostlarımızı sevgiyle saygıyla kucaklıyorum. Sağolun, varolun diye konuştu.

Çetin, Çukurova Belediye Başkanlığı Sporun Gülen Yüzü Bisiklet Festivali'ne katılan sporculara, çekiliş sonucunda 3 Adet Bisiklet ve 30 Adet kask hediye etti. Etkinlik birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri