Haber Detayı
08 Şubat 2015 - Pazar 18:45
 
Sönmez: Entegre olmalıyız!
ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu’yu ziyaret etti
Ekonomi Haberi
Sönmez: Entegre olmalıyız!

Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, bölgesel kalkınmaya önem verilmesi gerektiğini söyledi. Süleyman Sönmez, ADSİAD Genel Sekreteri Barış Kaan Ekmen, Sayman Selahiddin Nas, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Öncül ve Akın Topal’la birlikte Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.
ADSİAD evsahipliğinde iki yıl önce Adana’da Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katılımıyla ‘Kalkınma Zirvesi’ düzenlediklerini hatırlatan Sönmez, “Adana’daki zirvede Kalkınma Ajansları’nın yeni yol haritası belirlendi. Sivil toplum kuruluşu olarak bölgesel kalkınmanın önemini bilerek hareket ediyoruz” dedi.
ADSİAD’la birlikte Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanlığı görevini de sürdüren Sönmez, “Adana ve Mersin’i birbirine bağlayan, ekonomik alanda çalışma yapan tek sivil toplum kuruluşu ÇUKUROVA SİFED’dir. ÇKA ise resmi olarak iki kentin ortak çalışma yaptığı bir kurumdur. Bölgenin tanıtımı ve kalkınması için bizlere ve sizlere önemli görevler düşüyor. İş dünyası olarak görevimizi layıkıyla yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.
İki kentin tüm katmanlarıyla senkronize olması için ÇUKUROVA SİFED çatısı altında ‘Çukurova Enerji Zirvesi’, ‘Çukurova Tarım Zirvesi’ ve ekonominin tüm detaylarını içeren ‘Çukurova Ekonomi Zirvesi’ hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Sönmez, “ÇKA ile birlikte bölgesel tanıtım programları, proje ve uygulamaları konusunda işbirliğine hazırız. Bölgemizde yeni iş sahaları oluşturabilmek için tüm dünyanın dikkatlerini Çukurova Bölgesi’ne çekmemiz gerekiyor” dedi.
ALTUNSU: “BÖLGEYİ DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIMALIYIZ”
Ziyaretleri için ADSİAD Başkanı Sönmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür eden ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ise ÇKA’nın görevleri arasında bölgesel tanıtımın büyük önem taşıdığını kaydetti. İş dünyasının ÇKA ile diyalog halinde olmasına sevindiğini belirten Altunsu, “Bölgemizin kalkınması için işbirliği ve güçbirliği içerisinde olabiliriz. Bazı bölgelerdeki ajanslar sivil toplum kuruluşlarına ulaşamama sıkıntısı yaşarken iş dünyası temsilcilerinin ajansımızla bir araya gelmesi bizim için çok önemli. Tanıtım programları, lansmanlar ve bölgesel projeler, kalkınmanın önünü açar. Adana ve Mersin’de ÇKA bünyesinde kurulu ‘Yatırım Destek Ofisleri’ aracılığıyla kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarıyla tanıtım programları hazırlayabiliriz” diye konuştu.
Adana’da her alanda ciddi potansiyel olduğunu vurgulayan Altunsu, “Hep birlikte bu potansiyeli harekete geçirmek durumundayız. Bölgeyi daha iyi noktalara ulaştırabilmek için özenle çalışmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri