Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 17:45
 
Soruşturma Av. Ali Topçu'ya kadar uzanır mı?
Gündem Haberi
Soruşturma Av. Ali Topçu'ya kadar uzanır mı?

ALİ TOPCU VE MAHMUT ERSAN TURKOGLU SORUSTURMASİNDA YENİ GELİSMELER

Daha önce AJANSADANA tarafından gündeme getirilen ve içinde AVRUPA HASTANESİ, HAYAT HASTANESİ ve HACETEPELİLER HASTANESİ olan 3 önemli Sağlık kurumunun usulsüz yöntemlerle el değiştirildiğine dair haber ciddi ses getirmişti. Şimdi ise bu konuda ki taraflar olan Av. Ali Topçu ve Dr. Mahmut Ersan Türkoğlu arasında devam eden davalarla ilgili çok ciddi bir Savcılık soruşturması başlatıldı. Soruşturmada tanıklara baskı yapıldığı iddiaları araştırılıyor. Mahmut Ersan Türkoğlu kapıdan içeriye alınmadığı hastaneye tebligat yapıldığını iddia ederek tebligatı alan kişi hakkında şikâyetçi olmuştu. Her gün bir gelişmenin olduğu soruşturmanın Av. Ali Topçu’ya kadar uzanacağı iddia ediliyor.

 

 

AVUKAT DAMAT VE İCRA MÜDÜRÜ KAYINPEDER

 

Avukat A.T. ekonomik zorluk içerisinde olan bir sağlık kurumunun sahibi Doktor M.E.T.’ nin bu durumundan yararlanarak “Beni hastaneye ortak et seni borçlarından kurtarayım” diyerek bir teklif sunuyor. Bu teklife karşılık dar boğazda olan Doktor M.E.T. hastanenin 75 hissesini 35.000.000 TL bedel karşılığında A.T.’ye satıyor. Doktor ve Avukat bu satış ile ilgili sözleşme ve senet düzenleyerek konuyu resmiyete bağlıyor. Bir süre sonra Avukat A.T. Doktor M.E.T.’ye “Ben hastanenin borçlarını ödedim” diyerek senedini geri isteyince Hastanenin halen borç içinde olduğunu bilen M.E.T. bir araştırma yapıyor ve A.T. ödediğini iddia ettiği borçları ödememiş ancak alacakları ise kendi üzerine devraldığını öğreniyor.

 

 

“SENEDİ İCRAYA KOYARSAN SENİ ÖLDÜRÜRÜM”

Zaten ekonomik darboğazda olan Doktor M.E.T. Avukat A.T.’den alacaklısı olduğu icralardan vazgeçmesi ve hisselerin bir kısmını iade etmesi durumunda senedi iade edeceğini söyleyerek bir uzlaşma zemini aryor. Ancak bu noktadan sonra Avukat A.T. Doktor  M.E.T’yi hastaneden içeri almadığı gibi doktora, “Senedi icraya koyarsan seni vurdururum” diyerek te tehdit ediyor. M.E.T. aldığı tüm ölüm tehditleri nedeniyle evinden bile çıkamaz hale geliyor ancak çektiği ekonomik sıkıntılara ve bu durumun üzerinde oluşturduğu psikolojiye daha fazla dayanamayarak tüm cesaretini toplayıp senedi icraya koyuyor.

 

İKİ KURUM İMZANIN AVUKATIN OLDUĞUNU ONAYLIYOR!

A.T. senetteki imzanın kendisine ait olmadığını ve M.E.T. ile aralarında hiçbir ticari alışverişin olmadığını iddia ederek hem savcılığa şikayette bulunuyor hem de mahkemede dava açıyor. Adana Emniyet Müdürlüğü Kriminal Şubesi tarafından yapılan inceleme de imzanın A.T.’ye ait olduğunu tespit edilir. Avukat A.T. bu rapora da itiraz eder ve mahkeme senedi Ankara Jandarma Kriminal Şubesine gönderir. Yapılan incelemede imzanın Avukat A.T.’ye olduğu bir kez daha ortaya çıkar.

 

 

AŞİRET LİDERİ İCRA MÜDÜRÜ KAYINBABA DEVREDE!

Bu esnada Habeş aşireti Lideri olduğunu iddia eden Avukatın kayınbabası İcra Müdürü T.K. devreye girer. Önce M.E.T’nin avukatı F.B.Ö.’ye 200.000 TL teklif eder ve alacağın ödendiğine ilişkin icra dairesine dilekçe vermesini ister. Avukatı ikna edemeyince bu defa Avukatın kâtibine avukatın elektronik imzasını getirmekarşılığında ev ve araba teklif eder. Avukatın kâtibini de ikna edemeyince bu defa “Ben Habeş aşiretinin lideriyim. İnfaz kararımızı aldık” diyerek doktorun Avukatı dâhil tüm akrabalarına tehdit mesajları göndermeye başlar.

BU SEFERDE MEKTUPÇU YAŞAR DEVREDE

İcra Müdürü kayınbaba hızını alamaz ve hakkında asılsız ihbarlarda bulunarak yüze yakın insanı mağdur etmekten yargılanan Mektupçu Yaşar’ı bulur. Mektupçu Yaşar “ Böyle olmaz. Düşmanının itibarını sarsacaksın ki yalnız kalsın, yalnız kalsın ki senin şartlarda anlaşmak zorunda kalsın” diye akıl verir. Ve hatta akıl vermekle kalmaz yolu da öğretir. Yol ise tam uzmanlık alanı olduğu konudur. “M.E.T ve ona yardım ettiğini düşündüğün kişiler hakkında Adliyeye, emniyete, Baroya, Bakanlıklara vs. tüm devlet kurumlarına asılsız ihbarlarda bulunacaksın. Sosyal Medyada karalama kampanyası başlatacaksın.” Diyerek kayınbaba ve damadına yolu da gösterir. Avukat A.T. ve Kayınbabası olan İcra Müdürü T.K. bir yandan Mektupçu Yaşar’ın dediklerini yapmaya başlarlar bir yandan da M.E.T’nin eski kız arkadaşı S.G.’yi kandırarak M.E.T adına düzenledikleri 36.000.000 TL bedelli sahte bir senet arkasına S.G.’nin cirosunu alırlar.

DAMAT AVUKAT VE İCRA MÜDÜRÜ KAYINBABANIN AKIL ALMAZ OYUNU!

Senedin hamili ve Avukat A.T.’ye veren kişi Doktorun eski kız arkadaşı S.G.’dir. Yani Avukat A.T. bu yolla  S.G. ve Doktor’dan alacaklı görünmekte, S.G. ise M.E.T.’den alacaklı görünmektedir. Avukat A.T.’nin alacaklı olduğu bu 36.000.000 TL bedelli senet Kahramanmaraş İcra Daireleri aracılığı ile icraya konulur ve Avukat A.T. alacaklı olduğu senede karşılık Doktor M.E.T’nin kendisinden alacağı olan senet ile takas edilmesi için dava açar. Avukat A.T.’nin açtığı davada teminata gerek yok diyen mahkeme bu defa icrayı durdurmak için M.E.T’ye 7.200.000 TL yatırmasını gerektiğini söyler. O güne kadar S.G.’ye rahatlıkla ulaşan doktor senet icraya konulduktan sonra S.G.’ye ulaşamaz. Avukat A.T. ise doktorun ricası ile S.G.’ye ulaşmaya çalışan herkesi tehdit eder. Doktor imzanın kendisine ait olmadığını iddia ederek savcılığa şikâyette bulunur. Avukat A.T. şikâyet ettiğinde soruşturmayı jet hızıyla yapan, aralarında ki ticari ilişkiyi sorgulayan savcılık makamı Avukat A.T. ve Kayınbabası icra Müdürü T.K.’nın asılsız ihbar mektuplarıyla itibarı sarsılan Doktoru ciddiye almaz ve şikâyet üzerinden 4 ay geçmesine rağmen halen S.G.’yi ifadeye çağırmaz. Avukat A.T.’ye “Madem aranızda hiçbir ticari ilişki yoktu bu senette nereden çıktı” diye sormaya bile tenezzül etmez.

 

 

BU YAPI BİR SUÇ ÖRGÜTÜ MÜ ?

Organize bir suç örgütü hüviyetine bürünen bu yapının gerek Yargı birimlerinde gerekse daha önce ki hakkında açılan davalarda hakkında isnat edilen suç unsurlarının bu konuda da işlendiğine şahit olunan kişilerin de katılımıyla ciddi bir suç örgütü yapısı ortaya çıkıyor. Türkiye Cumhuriyetinin Anayasal güvencesinde olan bireylerin özgürlükleri ve güvenlikleri tehdit ve tehlike altına giriyor. Yargı birimlerine sunulan bütün belgeler, bilgiler, tanıklar ve somut deliler ortadayken TIP Fakültesi mezunu olan bir doktorun bunca yıllık emeği iç edilmek isteniyor ve bunu gayri yasal yollarla mesleği AVUKAT ve İCRA MÜDÜRÜ olan sözde yargı insanları tarafından yapıldığı iddia ediliyor. Şimdi konuyu Adalet Bakanlığı başta olmak üzere devletin ilgili ve yetkili birçok kurumuna bizzat belge ve bilgilerle taşıyan Doktor M.E.T.’nin başlattığı hukuk mücadelesinin sonuçlarının ne olacağı kamuoyu tarafından da merakla bekleniyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soruşturma, Av., Ali, Topçu'ya, kadar, uzanır, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri