Haber Detayı
12 Ocak 2017 - Perşembe 20:34
 
Sözlü Adana'yı 140 Trilyon daha borca sokacak...!
Adana Büyükşehir Belediye Meclisine Ocak ayı oturumlarına 140 Trilyon Borçlanma yetikisi ile başlayacak!
Ajans ÖZEL Haberi
Sözlü Adana'yı 140 Trilyon daha borca sokacak...!

ADANA'YI 7 YIL DAHA BORÇLANDI

2014 seçimleri sonrasında hizmet ve proje anlamında hiç bir şey yapmayan Adana Byükşehir Belediyesi şimdide işçi alacakları bahanesiyle meclisten 140 Trilyon daha borçlanma yetkisi istedi. 84 ay vadeli kredi ile bu borçlanmanın gerçekleştirilmek istendiği ve Hüseyin Sözlü'nün 2 yıl kalan görev süresinin ardından gelecek 5 yıllık dönem içinde belediyeyi borçlandıracağı gerçeği ile Büyükşehir Meclisi karşı karşıya kaldı. Bugün yapılan oylamada MHP ve CHP grubu bu borçlanma yetkisini Sözlü'ye verdi!

 

 

DEVLET BAHÇELİ KÖPRÜSÜ NE OLDU?

Daha önce defalarca borçlanma yetkisi alan Hüseyin Sözlü'nün DEVLET BAHÇELİ KÖPRÜSÜ FİYASKOSU hala gündemdeki yerini koruyor. Köprü yapımını bahane ederek daha öncesinde de meclisten Tirlyonlarca borçlama yetkisi alan Sözlü bu parayı nereye harcadığına dair meclise tatmin edici cevaplar verememiş ve KÖPRÜ PROJESİ DE iptal edilmişti.

VİCDAN SAHİBİ MECLİS ÜYESİ BU YETKİYE HAYIR DER!

Sözlü'nün 2017 yılının ilk Büyükşehir Meclis oturumlarında gündeme alacağı bu borçlanma yetkisi bütünüyle incelediğinde Büyükşehir Belediyesinden TRİLYONLARCA alacaklı olan şirketlerin mercek altına alınması gerekiyor. AK Parti Gurubu başta olmak üzere CHP gurubunun bu konuda hassasiyetle davranması beklenirken MHP gurubuyla birlikte CHP grubunun bu borçlanma yetkisine evet demesi kamuoyunun takdirine... 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sözlü, Adana'yı, 140, Trilyon, daha, borca, sokacak...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri