Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 09:23
 
Sözlü'den CHP'li Çetinkaya'ya tarihi kapak...!
Siyaset Haberi
Sözlü'den CHP'li Çetinkaya'ya tarihi kapak...!

Adana Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısına, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve CHP Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya arasındaki atışma damga vurdu. 

CHP Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili, Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, Temmuz ayı meclis toplantısının 9. Gündem maddesindeki Yüreğir ilçesi, Köprülü Mahallesi 1547 ada 65-66-67 parsellere yönelik nazım imar plan değişikliğiyle ilgili gündem maddesinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile fikir ayrılığına düşünce söz alıp konuşmak istedi.

ÇETİNKAYA KENDİ KALESİNE GOL PASI VERDI

Hüseyin Sözlü'nün izin vermesi üzerine kürsüye gelen Çetinkaya, ilgili maddeyle ilgili, "Yollara gerek kalmayacak belki yeşil alanlar yapılacaktı hepsi 10 oda halinde yapılsın dedik tabi siz ne plancılık ne vs. ağzınıza geleni konuşuyorsunuz. Yani mimarlık okuyan kızınızın notlarıyla gelip konuşmayın. Gelin burada belediyecilik deneyimi olanlarla oturun sohbet edin. Sizin uzmanlık alanınız böceklerle ilgili her konuya küçük ölçekten bakmayın makro ölçekle bakın" dedi.

SÖZLÜ'DEN İLK GOL

 

 

Çetinkaya'ya cevap veren Sözlü ise Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi dahil Adana'nın seçilmiş siyasetçilerinin en tecrübelisi olduğunu ifade ederek, "20 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. 4 yılda ziraat mühendisliği, entomolog diplomasını da aldım. Böceklerden de konuşurum şehir plancılığından da konuşurum. Şunu da söyleyeyim kızım hep burslu okudu, çok zekidir. Senin şehir plancılığından çok yüksek zaviyede bir mimar olacak. Ondan da akıl alıyorum onu da sana söyleyeyim" şeklinde konuştu.

SÖZLÜ FARKI İKİYE ÇIKARDI

 

 

Hüseyin Sözlü'nün konuşması sırasında 'hep notlarla' diye konuşan Çetinkaya'ya cevap veren Sözlü, "Ulaş, zaten senin mesleğini ben 20 senedir yapıyorum. Senin gibi şehir plancılarının ufkunu açtım ben burada" dedi.


VE SÖZLÜ HAT TRİCK İLE MAÇI BİTİRDİ

 


Ulaş Çetinkaya'ya 'Yazık ki seni oda başkanı seçmişler' diyen Sözlü'ye Çetinkaya, 'ziraatçiden belediye başkanı oluyorsa" diye cevap verdi. Sözlü ise, "Valla 4 dönemdir oldum aynısını dene bileğimin hakkıyla oldum her yerde" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sözlü'den, CHP'li, Çetinkaya'ya, tarihi, kapak...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri