Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 10:58
 
Sözlü talimatı verdi... İş makineleri olay yerinde!
Gündem Haberi
Sözlü  talimatı verdi... İş makineleri olay yerinde!

Adana Büyükşehir Belediyesi, çetin kış koşullarının hüküm sürdüğü 7 ilçede, köy yolları ile merkez mahallelerdeki yolların açık kalması ve ulaşımın kesintisiz devam etmesi için 28 araç ve 200 personel ile çalışma yürütüyor. Kar kalınlığının yer yer bir metreye ulaştığı Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Kozan, Karaisalı, Pozantı ve Aladağ’da, Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçe belediyeleri ile koordinasyon içinde yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. 

BAŞKAN SÖZLÜ İŞ MAKİNELERİNİ SEFERBER ETTİ

Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda dondurucu soğuk ve güçlüklere aldırmadan yolların açık kalması için karla boğuşan Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 7 ilçede 14 grayder, 10 loder ve 4 dozerle yol açma çalışmalarını kesintisiz yürütüyor. Büyükşehir kar timleri, köy yollarının yanı sıra kar yağışının çok etkili olduğu ilçelerin mahallerinde de küreme ve tuzlama hizmetlerini özveriyle sürdürüyor. 

600 KİLOMETRELİK YOL AĞI KARDAN ETKİLENİYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi, 7 ilçedeki toplam 600 kilometrelik yol ağının açık kalması için uğraş verirken, Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri de ilçe belediyelerine destek veriyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, ASKİ, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve DSİ ekiplerinde ortak çalışmalar yürütüp, zor durumdaki vatandaşların yardımına koşuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sözlü, , talimatı, verdi..., İş, makineleri, olay, yerinde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri