Haber Detayı
08 Mart 2016 - Salı 11:34
 
Sözlü'den rest...!
Hüseyin Sözlü, Türk Hava Kurumu’nun da bulunduğu binanın kamulaştırılmasının komisyonda reddedilmesine yönelik 'Bunlarla terbiye edilecek adam değilim. Hepinizi Adana kamuoyuna şikayet ederim bu konuda. Alacağız ve yıkılacak' dedi.
Siyaset Haberi
Sözlü'den rest...!

Binanın encümen tarafından kamulaştırılmasına karar verildi. 

Büyükşehir Belediyesi’nin mart ayı ilk oturumu Hüseyin Sözlü’nün başkanlığında yapıldı. Reşatbey Mahallesi’ndeki Türkkuşu Kavşağı’nda bulunan mülkiyeti özel bir hastaneye ait olan 1645 ada 52 parsel nolu binanın kamulaştırılmasına yönelik gündem maddesi gerginliğe neden oldu. Binanın kamulaştırılmasının komisyonda reddedildiği açıklandı. Binanın, encümen tarafından kamulaştırılmasına karar verildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, binanın encümen tarafından satın alınacağını ve başka bir amaç için kullanılmayacağını vurguladı. İnandığı doğrular bakımından düz bir adam olduğunu anlatan Başkan Sözlü, “Bu konuda hiç siyasi tarafım yoktur. Herkes bildiği gibi de davranabilir. Bunlarla terbiye edilecek adam değilim. Hepinizi Adana kamuoyuna şikayet ederim bu konuda. Alacağız ve yıkılacak. Bunlar siyaset üstüdür. Kimsenin şahsında bir şey söylemiyorum ama rahmani bir şey yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Sözcüsü Ozan Gülaçtı ise meclisin ya da komisyonda alınan kararların kimseyi terbiye etmek gibi bir yaptırımı olmadığını savundu.MHP’li Meclis Üyesi Mahmut Doğru ise Yalçın Akyol ile kentin tanınmış müteahhitlerinden birini ziyaret ettiklerini kaydederek, “Orası bedava. Belediye alsın bana 30 milyona devretsin” şeklinde teklif aldıklarını vurguladı.

Öte yandan, Başkan Sözlü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kendisine yarın meclisin tek kadın üyesi AK Partili Aysun Kocabaş’ın vekalet edeceğini açıkladı. Kocabaş, bir günlük Adana Büyükşehir Başkan Vekili görevini “sürpriz oldu” şeklinde nitelendirdi.

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sözlü'den rest...!
Sözlü'den rest...!
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri