Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 08:56
 
Tarkan Kulak kitabını tanıttı
ADANA / Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Başkanı Tarkan Kulak, babası Sıtkı Kulak’a ithafen hazırladığı, “Adana İçin Birlikte Kalkınma Yolunda” isimli kitabının lansmanını yaptı. Kulak toplantının ardından da gazeteciler için kitabını imzaladı.
Ekonomi Haberi
Tarkan Kulak kitabını tanıttı

ATO seçimlerinde başkan adaylığını da açıklayan Kulak İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Tarkan Kulak, Adana’nın ticaret ve sosyo-kültürel hayatına ilişkin sorunları ve çözüm önerilerine yönelik düşüncelerini içeren; kalkınma, teknoloji ve markalaşma temalı yazılarından derlediği, “Adana İçin Birlikte Kalkınma Yolunda” isimli kitabını HiltonSa Oteli’nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.

Ulusal ve yerel basının oldukça ilgi gösterdiği toplantıda Tarkan Kulak,  yaklaşık 13 yıldır çeşitli kademelerinde aktif görev aldığı ATO ile iş hayatında elde ettiği tecrübelerinden edindiği bilgileri, “Adana İçin Birlikte Kalkınma Yolunda” isimli kitabında derlediğini söyledi.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE İLHAM VERECEK

“Adana İçin Birlikte Kalkınma Yolunda” isimli kitabın iş hayatına atılacak genç girişimcilere ilham kaynağı olacağına inandığını belirten ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak, “Ailemden aldığım iş yapma kültürünün ışığında aile ve sosyal ilişkilerimde, işlerimde, diplomatik ilişkilerimde, her şeyin daha iyiye gitmesi için gereken şeyleri seçmeye ve onlar üzerinden hayatı yaşamaya büyük önem vermek gerektiğine inanıyorum. Bu inancımı elimden geldiğince çeşitli vesilelerle hayata geçirmeye gayret ediyorum. Bu kitap, bu gayretin sonucunda ortaya çıkmış bir ürün” dedi.

Kazakistan’ın Adana Fahri Konsolosu da olan Tarkan Kulak, kitapta; Adana’nın ticareti, sosyo-kültürel hayatı ve bunlarla ilgili darboğazlara, sorunlara yönelik çözüm önerileri ile daha iyiyi elde etmeye dönük bakış açılarını içeren, sair zamanlara ait yazılarının yer aldığına dikkat çekti. Tarkan Kulak, şunları kaydetti:

“Kitapta yer alan yazılarımın hepsinde ana tema altında Adana kenti, toplumun gelişmesi, kalkınma, teknoloji ve markalaşma gibi alt kavramlar bulunmaktadır. Bu yazıları, Adana’nın ve ülkemizin kalkınmasına, markalaşmasına kafa yoran Adanalılara ve ilgili kişilere farklı bir bakış açısı verebileceği; iyi ve olumlu fikirler geliştirmek isteyen genç kardeşlerime de ilham verebileceği duygu ve düşüncesiyle, bir kitap şeklinde derlemeye karar verdim. Bu kararımın oluşmasında ve üretim sürecinde katkısı olanlara, emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

ÖNE ÇIKAN KONU BAŞLIKLARI

ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak, “Adana İçin Birlikte Kalkınma Yolunda” isimli kitabında öne çıkan konu başlıklarını da,  “Kulak Ailesinin Yaptıkları ve Vizyonu; Daha Canlı Ticaret, Daha Canlı Adana; Global Düşünme ve Başarı; Gelişen Bir Adana’ya Doğru; Büyük Hedefe Sağlam Altyapı; Şiddet, Medeniyet ve Sürdürülebilir Kalkınma; Geleceğe Giden Yol İnovasyon ve Girişimcilik; Kalkınma ve Kurumsal Değişim; Gelişen Dijital Ekonomide İstikrarlı İlerleme; 15 Temmuz, Kalkınma Yolunda Bir Milat; Çıkış Yolu Üretim ve Büyümeden Geçiyor; Siyasette Yenilikçilik ve Ticarette Yenilikçilik; Kentsel, Kırsal ve Bölgesel Kalkınmada Ticaret Odalarının Kritik Rolü” şeklinde sıraladı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tarkan Kulak, gösterilen yoğun ilgiye teşekkür etti. Tarkan Kulak, toplantının ardından gazeteciler için kitabını imzaladı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri