Haber Detayı
01 Şubat 2015 - Pazar 15:10
 
Telaferli Türkmenlere Büyükşehir sahip çıkıyor!
Adana Büyükşehir Belediyesi, kendi tesislerinde kalan savaş mağduru göçmenlere destek olmayı sürdürüyor.
Yaşam Haberi
Telaferli Türkmenlere Büyükşehir sahip çıkıyor!

Irak'taki savaş nedeniyle Telafer'den gelen ve Adana Büyükşehir Belediyesi'nin misafir ettiği Türkmenlerin kaldığı tesisleri ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan, Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı ve Ülkücü İşçiler Derneği Adana İl Başkanı Fatih Attar, giysi, battaniye ve ev eşyalarından oluşan yardım malzemelerini, ihtiyaç sahibi mültecilere ulaştırdı.

Adana'nın,Türk Dünyası ve Türklükle ilgili özel bir durumu olduğunu belirten Mehmet Ali Arslan, "Adana, her ne kadar kozmopolit bir şehir olarak nitelendirilse de, gerçekte bakıldığında mini bir Türk Dünyasıdır. Adana'da, zamanında yerinden yurdundan edilmiş, Türkistan'dan, Balkanlar'dan, Kafkasya'dan, Karadeniz'in Kuzey'inden göç edip gelenlerden oluşan bir çok Türk topluluğu bulunmaktadır. Burada'da yoğun olarak Irak'tan gelen Türkmen kardeşlerimiz var. Sağolsun Fatih Karayandı Başkanımız, nerede yurdundan edilmiş bir Türk varsa sahip çıkıyor. Burada en büyük destekçimiz Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey. Allah ondan razı olsun, bu fırsatları kullanmamıza olanak veriyor. Allah'a şükürler olsun ki, Hüseyin Sözlü Bey'in başkanı olduğu Adana Büyükşehir Belediyesi var" dedi.

"ALLAH KİMSEYİ YURDUNDAN AYIRMASIN"

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Allah kimseye, hiç bir Türk'e yaşatmasın ama Adana, yurdundan edilen her Türk'ün anavatanıdır. Allah'ın izniyle Büyükşehir Belediyemizin ve Devletin imkanları da, tüm Türklerin emrindedir. Kanunlarımız neye izin veriyorsa, tüm daira başkanları olarak (Şu anda bu işin başında Fatih Bey var) soydaşlarımıza yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Burada Ülkücü İşçiler Derneği Başkanımızı da hassasiyetlerinden dolayı kutluyorum. Allah hiç bir Türk'ü yurdundan ayırmasın."

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı da, "Biz daire başkanlığı olarak nakdi olmayan her türlü yardımı, zor durumdaki kardeşlerimize ulaştırmak üzere kabul ediyoruz. Bize getirilen her türlü yardım malzemesini sosyal mağazamızda depoluyoruz ve şehrimize gelmiş Türkmen kardeşlerimize dağıtıyoruz. Bu konuda onların içinden de gönüllü çalışan arkadaşlarımız var. Sağlık İşleri Dairesi çalışanları ve bu gönüllü arkadaşlarımızla birlikte hareket ederek, yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz" diye konuştu

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri