Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 10:45
 
TSK'dan son dakika Afrin açıklaması
Afrin'deki terör varlığını temizlemek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı 20. gününe girerken TSK öldürülen terörist sayısının bin 26'ya yükseldiğini duyurdu. Asker Şeyh Horoz Dağı'na girdi... Afrin'den günün er çarpıcı karesi geldi...
Gündem Haberi
TSK'dan son dakika Afrin açıklaması

Suriye'nin Afrin bölgesindeki PKK/PYD ve IŞİD hedeflerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın 20. gününde cephede son durum ne? Genelkurmay Başkanlığı yaptığı son dakika açıklamasında, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 28'e yükseldiğini duyurdu. Türk Özel Kuvvetleri Şeyh Horoz Dağı'na girdi...

ABDULLAH AĞAR PAYLAŞTI AFRİN'DE ASKERİN POSTALI:Zeytin Dalı harekatı Afrin kırsalında devam ederken güvenlik uzmanı Abdullah Ağar'ın bugün sosyal medyadan paylaştığı bir fotoğraf oldukça dikkat çekti. Afrin'de operasyonda olan bir askerin postallarının hali görenleri duygulandırdı.

Ağar paylaştığı fotoğraf için şu mesajı paylaştı: Afrin dağlarındaki Mehmetçik’ten. Mücadelede yaşam, ölüm, neşe, gırgır, keder, onur kısaca budur. POSTAL’dadır her şey. Serdengeçti bir bedbinlik, kavruk bir savrukluk, sessiz bir haykırış.  Ve hepsiyle onurlu bir şahlanış. Ve herşeyi, her zaman en güzel POSTAL anlatır.

 

DÜN 29 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ: Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre, 29 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği belirtildi. Etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 28'e ulaştığı bildirilen açıklamada, harekatın planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği kaydedildi.

ÖZEL KUVVETLER HOROZ DAĞI'NDA: Şeyh Horoz Dağı'na giren Türk özel kuvvetler askerlerinin ilk fotoğrafı yayınlandı. Dağda yaralı yakalanan bir YPG'li terörist, hastaneye kaldırıldı.

2 ASKERİMİZ ŞEHİT OLMUŞTU: Zeytin Dalı Harekatı kapsamında mehmetçiğin bölgedeki operasyonları sürerken dün akşam tanksavar ve roketlerle yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit olmuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TSK'dan, son, dakika, Afrin, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri