Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 18:32
 
Türkmenbaşı'ında cinayet gibi kaza yapan şahıs yakalandı!
Asayiş Haberi
Türkmenbaşı'ında cinayet gibi kaza yapan şahıs yakalandı!

Mercedes marka lüks otomobiliyle önce yayaya çarpıp daha sonra da bir otomobile vurarak 1'i kız çocuğu, diğeri üniversite öğrencisi 2 kişinin ölümüne aynı aileden de 4 kişinin yaralanmasına neden olduğu ileri sürülen üniversite öğrencisi sürücü Muhammet Aslan yakalandı.
Cinayet gibi kaza, Çukurova ilçesi Belediye Evleri Mahallesi Türkmenbaşı Bulvarı'nda 4 Şubat akşamı meydana gelmişti. 
Çukurova Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Aslanlar Traktör’ün sahiplerinin oğlu Muhammet Aslan 01 ASL 74 plakalı otomobiliyle giderken yolun karşısına geçmeye çalışan Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Adil Şahpaz'a (20) çarptı. Muhamet A.'nın kullandığı otomobil, daha sonra da önünde seyir halinde olan Mustafa Akgül (41) yönetimindeki 48 M 0606 plakalı otomobile çarptı. Çarpışmanın etkisiyle Akgül'ün kullandığı otomobil hurdaya dönerken içindeki sürücü Mustafa Akgül, kızı Sena Nur, eşi Hacer Akgül, Medine Erol ve Hürü Akyokuş yaralandı, oğulları Ahmet Akgül kurtuldu. Kazadan sonra Muhammet Aslan ise olay yerinden yaya olarak kaçtı. 
Polis, yaptığı çalışma sonucunda kazaya karışıp kaçan ve 2 kişinin ölümüne 4 kişinin ise yaralanmasına neden olan sürücünün Muhammet A. olduğunu belirleyip bulanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda cinayet polisleri Muhammet Aslan’ı yakaladı. 
Zanlı emniyete getirilerek sorguya alınırken ilk ifadesinde korktuğu için kaçtığını, alkollü olmadığını kimseyle de yarış yapmadığını kazadan dolayı çok pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Zanlı ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. 
Ancak firarda geçen sürede alkolün etkisinin geçip geçmediği bilinmiyor. Ailenin Muhammed Aslan’ı kaza sırasındaki alkolün etkisinin geçmesi amacıyla günlerce saklayıp saklamadığı sorusu yanıtını arıyor. 
Bu arada hastanede tedavi gören yaralı karı kocanın ise felç kalma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirlendi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri