Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 15:27
 
Umut yolcuları platformundan çok güzel hareketler....
Yaşam Haberi
Umut yolcuları platformundan çok güzel hareketler....

Adana'da aralarında öğretmen, ayakkabı imalatçısı, kuaför, memur, iş kadınlarının bulunduğu 15 kişiden oluşan Umut Yolcuları platformu yaptığı yardımlarla yüzleri güldürüyor.

Umut Yolcuları platformundan Dilek Yılmaz, yaptığı açıklamada 2 yıl önce insanlığa faydalı olma fikriyle yola çıktıklarını söyledi.

Amaçlarının iyilik yaparak yüreklere dokunmak olduğunu ifade eden Yılmaz, şu an platformlarında farklı meslek gruplarından 15 kişinin bulunduğunu ve bu sayının her geçen gün arttığını kaydetti.

Öncelikli olarak onkoloji hastası çocukları hayata bağlamaya çalıştıklarını dile getiren Yılmaz, "Hastanelerde her hafta sonu çocukları ziyaret ederek onların güzel bir gün geçirmesini sağlıyoruz. Ayrıca, huzurevinde kalan yaşlılar ile sevgi evlerindeki çocukların da umudu oluyoruz. Yaşlıların torun, miniklerin dede, nine sevgisini pekiştirdik. Sayısız hastane etkinliği düzenledik. Elimizden geldiğince, maddi olanaklarımız yettiğince, umuda yolculuk etmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Yılmaz, Adana'nın yanı sıra Mardin, Mersin, Batman ve Şanlıurfa gibi illerin köy okullarına bot, mont, kırtasiye yardımları yaptıklarını da kaydetti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri