Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 08:01
 
Ünüvar çifti küçük Hayrunissa'yı unutmadı...
Yaşam Haberi
Ünüvar çifti küçük Hayrunissa'yı unutmadı...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve eşi Sare Ünüvar, yaklaşık 2,5 yıl önce seçim çalışmaları sırasında tanıyıp, tedavisiyle yakından ilgilendikleri nefroloji hastası küçük Hayrunisa Aksu’yu ziyaret etti. 
AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş’ın da katıldığı ziyarette Ünüvar çiftini karşısında gören 8 yaşındaki Hayrunisa Aksu büyük mutluluk yaşadı. Hayrunisa, Ünüvar çiftine sarılarak tedavisi için gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür etti. 
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, tedavisi halen devam eden Hayrunisa’yı daha sağlıklı görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 
Sare Ünüvar da Hayrunisa ve ailesi ile 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi AK Parti Seyhan İlçe Başkanlığında tanıştıklarını anlatarak, “Ailesi Hayrunisa’nın hastalığı ile ilgili bilgi verince hemen ilk adımı attık ve Sağlık Bakanımızın eşini aradım. Hayrunisa ile çok yakından ilgilenmemiz gerektiğini söyledim” dedi. 
Daha sonra tedavi sürecini adım adım takip ettiğini belirten Sare Ünüvar, “Hayrunisa için Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden randevu aldık. Biz Adana’dayken aileyi Ankara’ya gönderdik. Danışmanımız Reyhan Armağan yakinen ilgilendi, ailenin kalacak yerine kadar her şeyini ayarladı. Hastanedeki doktor ve sağlık görevlilerimizin de yakın ilgisiyle başarılı bir tedavi süreci geçirildi” ifadelerini kullandı. Hayrunisa’nın daha sonra birkaç defa daha Hacettepe Üniversitesine gelip gittiğini anlatan Sare Ünüvar, “Bu süreçte sağ olsunlar Sağlık Bakanımız, Adana Valimiz ailenin her türlü ihtiyacını karşıladı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde tedavisi devam eden Hayrunisa bugün gayet iyi durumda. İnşallah çok daha iyi olacak” diye konuştu. Seyhan Barbaros Mahallesinde evlerini ziyaretten duydukları mutluluğu dile getiren Aksu ailesi ise, kızlarının tedavi sürecindeki desteklerinden ötürü Ünüvar çiftine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünüvar, çifti, küçük, Hayrunissa'yı, unutmadı...,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri