Haber Detayı
17 Eylül 2017 - Pazar 23:00
 
Vali Demirtaş'ın yeni eğitim ve öğretim yılı mesajı...
Eğitim Haberi
Vali Demirtaş'ın yeni eğitim ve öğretim yılı mesajı...

Saygıdeğer okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve birbirinden kıymetli öğrencilerimiz…

Uzun bir yaz tatilinin ardından 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlayacak olmasının mutluluğu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin, ülkemizin yarınları ve geleceği olduğu gerçeğinden hareketle eğitim ve öğretim olgusu,  Büyük Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çıkmamız gereken merdivenin en önemli basamağıdır. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde, her geçen gün bir öncekinden daha fazla bilgi ve beceri gerektiren yaşam şartlarında, çocuklarımıza nitelikli bir eğitim ve öğretim imkânı sunarak, onları geleceğe hazırlamak, bunu yaparken aynı zamanda ülkemizin geleceğini de inşa etmek hayati görevlerimiz arasındadır.

“Eğitim ve Öğretim; Çağdaş Bir Geleceğe Açılan Kapının Yegane Anahtarıdır.”
Eğitim ve öğretim; bireyin tüm yaşamı boyunca gereksinim duyduğu bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı, zekâ ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirildiği önemli bir süreçtir. Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu ve başarılı bir nesil yetiştirmek, eğitim ve öğretime verilen önemle doğru orantılıdır. Çağdaş bir geleceğe açılan kapının yegane anahtarının eğitim ve öğretim olduğu gerçeğinden hareketle,  tüm çaba ve gayretlerimiz bu yöndedir.

“Öğretmen ve Öğrencilerimizin, Görev ve Sorumluluklarını En İyi Şekilde Yerine Getireceklerine Olan İnancım Tamdır.”
Bu önemli süreçte ilköğretimden yükseköğretime kadar tüm öğrencilerimizin sosyal, zihinsel ve duygusal yönden öğrenim hayatlarını sağlıklı şekilde sürdürmelerinin sağlanmasında idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimize de önemli görevler düşmektedir. Yeni eğitim ve öğretim yılında, üstlenilen görev ve sorumlulukların en iyi şekilde yerine getirileceğine olan inancım tamdır.”

“Başarı Çıtasını Çok Daha Yükseklere Taşımak Azmi ve Kararlılığındayız.”
Öğrencilerimizin, aldıkları eğitimle kendilerini en iyi şekilde yetiştirip geliştirerek yakın gelecekte ülkemize yapacağı katkıları görmek en büyük mutluluk ve gurur kaynağımız olacaktır. İnandığımız, güvendiğimiz, ülkemizin geleceği olan tüm öğrencilerimizin,  başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayacaklarına, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin üzerlerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. 

“Güvenlik Önlemlerini Titizlikle Uygulayacağız.”
Okullarımızın güvenliğinin sağlanması amacıyla düzenlediğimiz toplantılarda aldığımız önlemleri kararlılıkla uygulayacağımızı vurgularken, ilimizdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak,  eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları da kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle,  2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılının yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize,  kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Demirtaş'ın, yeni, eğitim, ve, öğretim, yılı, mesajı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri