Haber Detayı
28 Mayıs 2017 - Pazar 13:58
 
Vali Demirtaş ve Eşi Şehit yakınlarıyla iftarda buluştu
Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, şehit yakınları ve gaziler ile iftarda bir araya geldi.
Yaşam Haberi
Vali Demirtaş ve Eşi Şehit yakınlarıyla iftarda buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Anemon Otel’de verilen iftara Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral  İsmail Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, şehit yakınları ile gaziler katıldı.

 

Şehit yakınları ve gazilerin bulunduğu masaları tek tek gezerek hatırlarını soran Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, şehit yakınları ve gaziler ile bir süre sohbet etti.

 

Vali Mahmut Demirtaş, iftarda yaptığı konuşmasında "Kıymetli şehit yakınlarımız ve değerli gazilerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün düzenlediği, Mübarek Ramazan ayının ilk iftarında sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duyuyor; sizleri saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

 

“Öncelikle sizlerin ve sizin şahsınızda tüm Adanalı hemşerilerimizin Ramazanı mübarek olsun” diye konuşmasını sürdüren Vali Demirtaş, “Bugün on bir ayın sultanı, mübarek Ramazan ayının ilk orucunu tuttuk ve ilk iftarını da gerçekleştirdik. Bizleri, bir Ramazan ayına daha eriştiren Rabbimize hamdolsun. Nice Ramazanlara da hep birlikte ulaşmayı nasip eylesin” diye konuştu.

 

Ramazan’ın rahmet, merhamet, mağfiret ve yardımlaşma ayı olduğuna vurgu yapan Vali Demirtaş, “İnsanlar arasında sevginin, muhabbetin, kardeşliğin, iyiliğin ve dayanışmanın zirve noktasına çıktığı, Rabbimizin kullarına bire yedi yüz sevabı müjdelediği kutlu bir zaman dilimidir. Ramazan, mümin için nasip ayıdır. Kulun kendi payına düşen bereketi, güzelliği ve bağışlanmayı nasiplendiği mübarek bir mevsimdir” ifadelerini kullandı.

Vali Mahmut Demirtaş, konuşmasını şu sözlerle tamamladı;

 

“Kıymetli şehit yakınlarımız ve değerli gazilerimiz, Bu kutlu mevsimin ilk iftarında evlatlarını vatan toprağına emanet etmiş ve gözlerini kırpmadan vatan uğrunda çarpışıp gazi olmuş kardeşlerimizle birlikte olmak bizler için büyük bir şereftir. Toprağı, vatan yapanlarla aynı sofrada oturmak bizler için onurdur. “Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin, zira onlar diridirler, fakat siz farkında değilsiniz.” Diye buyuruyor Kerim Kitabımız. Onlar peygamberlikten sonra en kutsi makamda geride bıraktıklarını, sizleri bekliyorlar. Rabbim, bizleri aziz şehitlerimizin şefaatına nail eylesin.

 

Kıymetli Kardeşlerim, kardeşliği Kitabımızın emri olan, dün olduğu gibi bugünden sonsuza kadar bir ve beraber yaşama azminde olan milletimiz, arasına nifak tohumu ekmeye çalışanlara asla müsaade etmeyecektir. Üzerinde oynanmaya çalışılan oyunları bertaraf edecek, Anadolu’yu emniyet yurdu olarak tüm dünyaya gösterecektir.

 

Şu kesinlikle bilinmelidir ki; milletimiz, her bir karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu mübarek vatanı ve onların hatıralarını bu topraklara göz dikenlere çiğnetmeyecektir. Bu vesile ile aziz şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin ve Adanalı hemşerilerimizin Ramazanını tekrar tebrik ediyor, sizleri sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Allah’a emanet olunuz.”

 

Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar ve Tamer Dağlı da birer konuşma yaparak, şehit yakınları ve gaziler ile Ramazan Ay’nın ilk gününde birlikte iftar yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Demirtaş, ve, Eşi, Şehit, yakınlarıyla, iftarda, buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri