Haber Detayı
28 Ocak 2015 - Çarşamba 22:20
 
Vali Büyük başkanlığında Adana Trafiği konuşuldu
Vali Mustafa Büyük başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı
Gündem Haberi
Vali Büyük başkanlığında Adana Trafiği konuşuldu

Adana'da, “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında Vali Mustafa Büyük başkanlığında gerçekleştirilen “Karayolu Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu” toplantısında, trafik konusunda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri tüm ayrıntılarıyla masaya yatırıldı.


Vali Mustafa Büyük’ün yanı sıra Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Çukurova Üniversitesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, İl Müftülüğü, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Türk Kızılay’ı Adana Şubesi, Karayolları 57. Şube Şefliği ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıda, trafik kazalarının önlenmesinde ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca, sonuç odaklı çalışmalar yapılmasının büyük önem taşıdığı vurgulandı.

Trafik kazaları ve can kayıplarının önlenmesi için nelerin yapılabileceği ve alınacak önlemlerin ayrıntılarıyla ele alındığı toplantının açış konuşmasını yapan Vali Büyük, “Bu toplantıları gerçekleştirmemizin amacı, trafik kazalarını önlenmesi doğrultusunda kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliğini en üst noktaya taşımak, oluşturduğumuz eylem planını ve aldığımız kararları başarıyla uygulamak. Kurul olarak, eylem planının tüm aşamalarını titizlikle takip ediyoruz. Bugün üzerinde tartıştığımız sorunların giderilmesi ve kazaların en aza indirgenmesi en büyük temennimiz” diye konuştu.

Trafik kurallarının herkes tarafından benimsenmesi ve tam olarak uygulanması gerektiğini ifade eden Vali Büyük, toplumun tüm kesimlerince günlük yaşamda trafikle ilgili dile getirilen sıkıntı ve şikayetlerin giderilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Karayolu Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu toplantısı, katılımcıların dile getirdikleri görüş ve önerilerin değerlendirilmesiyle sürdü.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri