Haber Detayı
24 Mart 2016 - Perşembe 09:56
 
Vali Büyük: Mültecilere Sahip Çıkmak İnsanlık Görevidir
Adana Valisi Mustafa Büyük, mültecilere sahip çıkmanın insanlık görevi olduğunu söyledi.
Gündem Haberi
Vali Büyük: Mültecilere Sahip Çıkmak İnsanlık Görevidir

Adana bulunan geçici mülteci barınma merkezini ziyaret eden Doğu Avrupalı STK Temsilcileri, Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ile birlikte Vali Mustafa Büyük'ü ziyaret etti.

Slovakya, Polonya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Macaristan, Litvanya ve Slovenya'dan 15 katılımcının yer aldığı program ile ilgili olarak yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Necdet Ünüvar, programın amacının mültecilerin sığındıkları ülkede karşılaşabilecekleri sorun ve sıkıntıların en asgari düzeye indirgemek olduğunu söyledi. Doğu Avrupa ülkelerindeki sivil toplum kuruluşları üyelerinin, Adana'daki mülteci kamplarını ziyaret ederek, kendilerinin neler yapabilecekleri konusunda fikir sahibi olduklarını kaydeden Ünüvar, Türkiye olarak diğer ülkelere örnek olacak şekilde mültecilere sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mustafa Büyük ise Türkiye ve Adana olarak mülteci konusuyla iç içe olduklarını aktardı. Büyük, çadır kentlerde misafir edilen mültecilerin, eğitim ve sağlık başta olmak üzere yaşamsal ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini açıkladı. Sığınmacılara sahip çıkmanın, dünyanın neresinde olursa olsun bir insanlık görevi olduğunun altını çizen Mustafa Büyük, sığınmacıların yaralarının sarılmasında emek sarf edecek olan Doğu Avrupa ülkelerindeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, Valisi, Mustafa, Büyük, mültecilere, sahip, çıkmanın, insanlık, görevi, o
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri