Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 11:59
 
Varlı : Kongremiz birliğimizi perçinlemiştir...
Siyaset Haberi
Varlı : Kongremiz birliğimizi perçinlemiştir...

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı geçtiğimiz hafta sonu yapılan MHP Adana İl Kongresinde iki listeli bir yarışın yaşanmasına rağmen ortaya konulan birlik ve beraberliğin partilerine güç kattığını ve bundan sonra ki süreçte bu birlik havasının süreceğini söyledi

 

KONGREMİZ YÜKSEK KATILIMLI OLMUŞTUR

 

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı yaptığı açıklamada, 602 delegenin oy kullanacağı kongrede 595 delegenin oy kullanmasıyla katılım oranı en yüksek kongrelerden birisini gerçekleştirdiklerini ve bunun Ülküdaşlık hukukunun Adana teşkilatlarında ne denli güçlü olduğunun en büyük kanıtı olduğunu belirtti.

 

HER İKİ ADAYIMIZI DA TEBRİK EDİYORUM

 

Kongrede yarışan mevcut başkan Bünyamin Avcı ve Eski İl Başkanlarından olan kongrede ki diğer aday Mustafa İzgioğlu’nu tebrik ettiğini belirten Varlı, her iki adaylarının da Ülküdaşlık hukukunu gözeterek gayet saygılı ve demokratik bir yarış sergilediklerini, her iki tarafından Lider Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları doğrultusunda Milliyetçi Hareket Partisine hizmet etme gayesinde olduklarını kaydetti.

 

KÜSKÜNLÜĞE VE AYRIŞTIRMAYA YER YOKTUR

 

MHP Adana Milletvekili Varlı, açıklamasında;

Kongremiz iki liste olması nedeniyle bir rekabet ortamında gerçekleşmiştir. Haliyle bir takım küskünlükler ve kırgınlıklar yaşanmış olabilir. Ancak Ülküdaşlık hukuku aynı zaman da bir kardeşlik hukuku olması nedeniyle MHP içinde asla bir kırgınlık ve ayrıştırma iklimine izin vermeyeceğiz.

Kongrede her iki listeye de oy veren, tarafgir olan ve çalışan bütün Ülküdaşlarımızla birlikte yeni seçilen İl Başkanımızın yanında davamıza birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz kökleri mazinin derinliklerine yayılan kutlu bir çınarın dallarıyız. Dün olduğu gibi yarında davamızın neferleri, Liderimizin yılmaz askerleri olma yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz.

Kongremiz ayrışmayı değil, bütünleşmeyi sağlamıştır. Bundan sonra da bu birlik ve bütünlük havasını Liderimizin talimatları doğrultusunda MHP’nin ve Ülkücü Hareketin daha ileri seviyelere gelmesi için devam ettirmek niyetindeyiz.

Bu vesileyle, Kongremizde yarışan her iki Başkanımız Bünyamin Avcı ve Mustafa İzgioğlu Ülküdaşlarıma kongre boyunca gösterdikleri Ülkücü duruş ve tavır için teşekkür ediyorum. Her iki adayımıza oy veren Ülküdaşlarıma da böylesine birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyan bir kongre yaşattıkları için şükranlarımı sunuyorum…

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri